Orman ve Su İşleri Bakanlığı Personel, Memur ve Avukat Alımı

1
[ads]

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Personel, Memur, Avukat Alımı

Orman ve su işleri bakanlığı personel memur avukat alımı geçtiğimiz günlerde internet sitelerinde yapılan açıklamayla kamuoyuna duyuruldu. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre merkez teşkilatı bünyesinde boş bulunan üç adet avukat kadrosuna personel alımı gerçekleştirilecektir. Alınacak kadronun dokuzuncu dereceden olacağı edinilen bilgiler arasındadır.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan kadrolu avukat alımı

Bakanlığın yaptığı açıklamada belirtilen pozisyona alınacak personelin alımı için bir yarışma sınavı düzenlenecektir. Adayların yarışma sınavına katılabilmeleri için 657sayılı devlet memurları kanuna göre devlet memuru olmaya engel herhangi bir durumlarının olmaması gerekmektedir. Kamu kurumlarına ilk defa atanacakla elamanlar için 2012 ve 2013 yıllarında yapılan KPSSP3 puan türünden en az 70 almış olmaları gerekmektedir. Ayrıca bu kadroya başvuracak adayların hukuk fakülteleri mezunu veya bunlara denkliği YÖK tarafından onaylanmış okullardan mezun olmuş olmaları şartı aranmaktadır. Başvuru yapacak adayların avukatlık ruhsatnameleri olması aranan diğer şartlardan. Erkek adaylar için de askerliğini yapmış olması şartı aranmaktadır.

orman ve su işleri

İstenilen belgelerin tamamlanmasıyla birlikte yapılacak başvuru sonucu sözlü sınav yapılacak olan adayların listesi bakanlığın www.ormansu.gov.tr internet adresinden yayınlanacak ve adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır. Sözlü sınava çağırılan adaylar sınava katıldıktan sonra sonuçlar hemen açıklanmayacaktır. Sınava katılan adayların sınav sonuçları yine bakanlığın internet istesinden açıklanacaktır. Sınav hakkında ayrıntılı bilgi içi http://ilan.memurlar.net/ilan/25514/ linkini tıklayabilirsiniz. Sınava katılmak için başvuru formunu ise aşağıdaki başvuru linkinden edinebilirsiniz.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı iş başvuruları için TIKLAYINIZ.

Paylaş

1
Kimler Neler Demiş?

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
ibrahim ezimov

isim yoxdu lutfen bana bir is veresiz