Orman Mühendisliği Maaşı

0

Orman Mühendisliği Maaşı

Orman mühendisliğinin sıklıkla tercih edilen bölümler arasında olduğunu görüyoruz. Orman mühendisliği maaşı da merak edilenler arasında yer almaktadır. Yazımızda sizlere orman mühendisliği hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Orman Mühendisi Ne İş Yapar?

Orman mühendisi olmayı düşünüyorsanız ilk olarak bu mesleğe sahip olan kişilerin ne iş yaptığını merak edersiniz. Orman mühendisleri ormanlık alanların saptanarak ağaçlandırılmasını ve bu alanların korunmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda bu alanların geliştirilmesini ve işletilmesini de sağlamaktadır.

Orman Mühendisi Görevleri Nelerdir?

  • Orman mühendisi olan kişilerin görevleri oldukça kapsamlıdır. Orman mühendisi görevleri şu şekildedir:
  • Orman alanlarının haritasını yapar
  • Orman alanlarının saptanmasını sağlar
  • Orman alanlarındaki verimliliği artırmak için incelemeler yapar-Orman alanlarına uygun olan ağaç türlerinin saptanmasını sağlamaktadır.
  • Fidanların doğru tekniğe uygun bir şekilde dikilmesine yardımcı olur.

Orman Mühendisi Nerelerde Çalışabilir?

Orman mühendisleri eğer proje çalışmalarında değilse çalışmalarını genellikle açık havada gerçekleştirebilmektedir. Bu yüzden orman alanlarına yakın veya orman alanlarında yaşama zorunluluğu olabilmektedir. Orman mühendisleri ormanlık alanlarda çalıştıkları sırada teknisyenler ve orman muhafaza ekipleriyle işbirliği içerisindedir.

Orman Mühendisi Ne Kadar Maaş Alır?

Orman mühendisi alan kişilerin maaşları da hangi dereceden çalıştıklarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Orman mühendislerinin maaşları ortalama olarak 3000 ile 3 bin 400 arasında başlangıç göstermektedir. Seviyesinin ilerlemesine göre 4 bin 500 TL’ye kadar maaşlar yükselebilmektedir. Görev yapılan alana göre de maaşınız değişiklik gösterecektir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir