Önyazı nasıl yazılmalı?

0

Önyazı nasıl yazılmalı?İş Başvurularında bulunurken artık sizden, işverenin ilk dakikada dikkatini çekmeniz de bekleniyor. Bunun için çok kısa bir şekilde kendinizi ve işe uygunluğunuzu belirtemeniz gerekir. Ön yazı dediğimiz ve artık CV’ler ile bütünleşen yazılar artık bu nedenle çok önemli! Peki bu önce yazılar nasıl olmalı?
Önyazı Nasıl Yazılmalı?

Öncelikle belirtmemiz gereken nokta ön yazının iş ve tecrübeleriniz il ilgili olması! CV gibi uzun bir yazı yazmanız beklenmez bu bölümde. Önce yazı kısmında özellikle, hangi bölümle ilgilendiğiniz, neden ilgilendiğiniz ve bu işe nasıl uygunn olduğunuzu belirtmeniz gerekir. Sitemizde yer alan Ön Yazı Örneklerinden yararlanarak sizlerde harika, dikkat çekici bir ön yazı hazırlayabilirsiniz!

Ön yazılarınızın etkili olabilmesi için, niçin işle ilgilenildiğinizi ve bu işe niçin başvurduğunuzu düzgün bir dille anlatmalısınız. Unutmayın ki sizi işe alacak kişi sizi hiç tanımıyor olacak. Bu nedenle sizin bu işe uygunluğunuzu belirtmelisiniz! Şimdi size hangi bölümde nasıl bir içerik yazacağınızı anlatalım.

Ön Yazı Bölümleri

Giriş Kısmı
Sayın İlgili,

Başlangıç kısmı
Bu paragrafta anlatmanız gereken işe uygunluğunuz!

İlk paragraf
İlk paragrafta  iş ilanına  ve pozisyona neden başvurmaya karar verdiğinizi anlatın.

Orta Paragraf
Bu alanda iş pozisyonun gerektirdiği özelliklerin sizinle nasıl uyduğu anlatılmalı! Şirkete ne katacağınızı da bir kaç cümleyle eklemeyi unutmayın!

Son Paragraf
>Son kısımda ise yetkili kişiye teşekkür edip, gelişmeler hakkında bilgilendirilmenizi önerin! Ve adınızı soyadınızı yazarak  bitirin.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir