Onur Belgesi Dilekçesi

0

Onur Belgesi Dilekçesi

Onur belgesi her öğrenciye verilmez. Sınıf öğretmenlerinin gözlemleri sonucu gerek gördüğü öğrencilerine, gözlemleri sonucu desteklenmeleri gerektiğini düşündüğü, başarılı bulduğu öğrencilerine belge verilmesini sağlayarak öğrencinin tebrik edilmesini sağlar. Onur belgeleri her dönem sonunda karne ile birlikte verilir. Yine sisteme göre elektronik ortamda ders takibi, dönem sonu not takibi yapılmaktadır. Dolayısıyla sistemde girdiği sınav sonuçları, sözlü sonuçları ve dönem sonunda hak kazandığı onur belgesi, karne, takdir, teşekkür gibi belgelerini görebilmektedir.

Onur Belgesi Dilekçesi Nedir Ve Neden Yazılır?

Eğitim ve Öğretim yılı dönem içinde öğrencinin, sergilediği tavır, saygı, zamanında ödev teslimi ve derse katılı gibi durumları ilk ön planda tutularak öğrencilerin daha da motive etmek, motivasyonunu arttırmak amacıyla verilen tebrik amaçlı bir belgedir. Öğrenciye verilmesi için idareye bildirmek amacıyla dilekçe öğretmen tarafından hazırlanır.

Onur Belgesi Dilekçesi  Ne İçin Kullanılır?

Öğretmenin, motivasyonunu arttırmak için tebrik amaçlı belli öğrencilerine belge vermek için, belgenin o öğrenciye ait bilgilerle hazırlanmasını sağlayan dilekçedir.

Onur Belgesi Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Onur belgesi ile onurlandırılacak öğrencilerin isim, soy isim, öğrenci numaraları şablona sığacak şekilde yazılmalıdır. Dilekçeyi yazan öğretmenim bölüm alanı, ismi soy ismi yazılmalıdır. Dilekçe okulun ismi geçecek şekilde idari kısma hitaben belirtilen öğrencilere onur belgesinin verilmesini belirten ifadelerle dilekçe oluşturulmalıdır.

Onur Belgesi Dilekçesi Nereye Teslim Edilir?

Okulun üst kademesine yani idareye teslim edilmelidir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir