Online Mülakat Soruları

0

Online mülakat sorularıOnline mülakat nedir? Online mülakat nasıl yapılır? sorunuza daha önce yanıt vermiştik. Bu yazımızda internet mülakatının biraz daha kafanıza yerleşmesi için sorulan online mülakat sorularını sizinle paylaşmak istiyoruz.

Online Mülakat

Son zamanların yenilikleriyle hayatımıza giren online mülakat bir kaç aşamadan oluşuyor. Öncelikle size verilen sürede kişilik envanteri testini çözmeniz isteniyor. Bu şekilde sizi tanımaya başlıyorlar. Ardından sizinle internet üzerinden bir mülakat yapıyorlar. Bu online mülakata genellikle insan kaynakları uzmanları katılıyor. Ardından uygun bulunduğunuzda sizi yüz yüze mülakat yapabilmek için firmaya davet ediyorlar. Size sorulacak sorulara gelirsek:

İnternet Mülakatı Soruları

 1. Bize kendinizi anlatır mısınız?
 2. Neden işinizden ayrılmak istiyorsunuz?
 3. Neden bizimle çalışmak istiyorsunuz?
 4. Zayıf ve güçlü yanlarınız nelerdir?
 5. Bizim için siz neden doğru adaysınız?
 6. Neden sizi işe alalım?
 7. İş arkadaşlarınız sizi nasıl biri olarak tanımlar?
 8. Online mülakat hakkında ne düşünüyorsunuz?
 9. Hangi özelliğiniz sizi işinizde ön plana çıkarıyor?
 10. Güçlü ve zayıf yanlarınız?
 11. İşinizle ilgili kriz yönetimi yaptınız mı? Yaptıysanız örnek verebilir misiniz?

Aslında bu mülakatlar siz yüzyüze yapılan mülakat aşamalarında da sorulur, ancak online ortamda bu normal soruları daha zor karşılayabilirsiniz. Online müakat avantajıda, dezavantajıda çok olan bir alandır. Öncelikle heyecanınızı yatıştırmak açısından size online mülakat aşamaları oldukça rahat hissettirecektir.

Online mülakat aşamasının zorluklara gelirsek:

 • İş görüşmesi online olduğundan internetin iyi çektiğinden emin olun. Bağlantı sorunları yaşayabilirsiniz. Bu sizi zor durumda bırakabilir, dikkatinizi dağıtabilir.
 • Ses kalitesi oldukça önemli bir noktadır. Eğer bilgisayarınızın ses kalitesi kötüyse, karşı tarafı net duyamayabilirsiniz.

Sizlere şimdiden başarılar:) Online mülakat deneyimlerinizi bizlerle paylaşırsanız çok seviniriz:)

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir