Ön Yazıya Nasıl Başlanmalı

0

Ön Yazıya Nasıl Başlanmalı

İş arama süreci içerisinde olanlar için etkili ve doğru ön yazı nasıl yazılır? Bugün ki yazımızda bunu ele aldık. Ön yazıya nasıl başlamak gerekiyor? Nerelerde hatalar yapılıyor? Eğer mail yolu ile gönderecekseniz farklı bir yol izlemelisiniz.

Mutlaka yazıya ‘Sayın’ ifadesini kullanarak başlayın. Profesyonel olarak yazılacak ön yazı için bu olmazsa olmaz bir durumdur. Ön yazınızdaki bilgilerin CV’ de ki bilgiler ile tamamen bire bir olması gerekiyor. Okuyacak kişiyi acaba durumuna düşürmek de yapılan hatalar arasındadır.

CV ve ön yazı aynı kalitede olmalıdır. Diğerine oranla ön yazı ya da CV daha özenle yazılmamalıdır. Kesinlikle buna dikkat edin. Bir diğer önemli nokta ise imla hataları, kesinlikle en ufak bir imla hatası yapmayın. Ön yazınız bittikten sonra 2 defa okumanızı öneriyorum. Okuyarak noktalama hatalarını ve yanlışlarını daha iyi görebilirsiniz.

Yazı karakteri belki de en çok unutulan hatalar arasında yer alıyor. Kesinlikle basite kaçmayın ve ön yazınıza uyacak şık bir yazı karakteri bulun. Yazıların net okunmasına ve şık durmasına yardımcı olması yeterli olacaktır. Kendinle ilgili bilgileri ön yazıya taşıma zaten o bilgiler CV’ de yer alacak.

Nitelik, özellik ve kendiniz ile alakalı bir hiç bir bilgiye vermeyin. Son kısımda ise teşekkür edebilir ve göreve hazır olduğunuzu heyecanla haber beklediğinizi vurgulayabilirsiniz.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir