Ön Yazı Örnekleri Yeni Mezun

0

2017 Yeni Mezun Ön Yazı Örnekleri 

İş başvurularında işverenler bir çok kişi başvurduğu için bunların belgelenmesini ve içlerinden istedikleri özelliğe sahip olanları çağırmayı daha uygun bulmuşlardır. Bu nedenle öz geçmişinizi hazırlarken tüm bilgilerin doğru, güncel ve işi istediğinizi göstermesi gerekmektedir. Özellikle işi almak için gerekli ve can alıcı bölüm ön yazıdır. Çoğu işveren sadece ön yazı istemektedir ya da öz geçmiş isteyenlerde ön yazıya bakarak değerlendirmektedir.

Ön yazı nedir ?

Ön yazı, öz geçmişinizde ki iş başvurusu için en önemli kısımdır. Çünkü bu kısımda işi ne kadar çok istediğinizi, neden sizi seçmeleri gerektiğini, diğer başvuru adaylarına göre farkınızı ortaya koyarak işvereni etkilediğiniz kısımdır. Bu nedenle kısa bir şekilde kendinizi ve işi almak isteğinizi yansıtmanız gerekmektedir.

Ön yazı yazılırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ?

  • Anlatım açık, net ve kısa olmalıdır. Anlatım kısa bir paragraftan oluşmalıdır.
  • Ön yazıya Sayın Yetkili ya da ismi biliniyorsa Sayın deyip ismi ile hitap edilmelidir.
  • Öz geçmişteki diğer bilgilerden bahsedilmemelidir.
  • Neden istediğiniz somut nedenlerle açıklanmalıdır.

Hazır Ön Yazı Örnekleri


Yeni mezunlar için örnek ön yazı

Sayın Yetkili,

İstanbul Teknik Üniversitesi Geomatik Mühendisliği Bölümün’den Haziran 2016 yılında mezun oldum. Lisan eğitimi aldığım sırada zorunlu olarak yaptığım stajlar dışında deneyim sahibi olmamaktayım. Ancak fotogrametri alanında temel bilgilerimin güçlü olduğuna inanıyorum. Bu alandaki yoğun ilgim ile de şirketiniz adına yararlı olacağımı ve kendime yeni bilgiler katacağıma inanıyorum. Ekte özgeçmişimi değerlendirmeniz için sunuyorum.

Saygılarımla,

İsim soyisim


 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir