Ön Yazı Örnekleri Deneyimsiz

0

Deneyimsiz Adaylar için Ön Yazı Örnekleri

İş başvurularında insanlar özgeçmişlerini sunarak başvuru yaparken kendisinde bulunan kalifiyeleri ve neden kendisinin işi almasının gerektiğini belirtmelidir. Bir çok firma özgeçmişlerdeki deneyimlere de baksa da her insan mezun olduktan sonra bir deneyime sahip değildir. Bu nedenle hazırladıkları öz geçmişlerde kendilerini en çok ön yazı ile tanıtıp işi almaya çalışabilmektedirler.

Ön Yazı Örnekleri DeneyimsizÖn yazıda neler yer almalı, neler yer almamalıdır ?

Deneyime sahip olmayan kişiler kendilerini ön yazı ile ifade etmektedir. Sadece okudukları okul ve staj yerleri zaten öz geçmiş içinde olduğu için bu kısımda işi neden istedikleri, bu pozisyonda neden ilerlemek istediği, nitelikleri ile işvereni etkilemelidir. Buna yazıya başlarken Sayın Yetkili yazarak başlanmalıdır. Kendinizi oldukça kısa bir paragrafta net bir şekilde ifade etmeniz beklenmektedir. Kullanılan dilin yanında seçilen yazı fontu da etkisi oldukça büyüktür.

Ön yazınızda kesinlikle olmaması gerekenlerden en önemlisi referansınızdan bahsetmemenizdir. Bu kısımda sadece kendinizi tanıtıp işi almak için etkilemek önemli olmaktadır. Basit cümleler ile pozisyonunuz için özelliklerim uyuyor gibi cümlelerden kaçınılmalıdır. Yaratıcı, kaliteli cümleler yer almalıdır. Bunlar yanında öz geçmiş içinde geçen bilgilerin ön yazıda olmamasına dikkat edilmesi gerekirken verilen bilgilerle uyuşması önemlidir.

Hangi alanda kendinizi geliştirdiğiniz, stajlarınız ile kendinize yeni bilgiler kattığınızı, deneyimsiz olduğunuz için pozisyon için bilginiz olduğu ancak geliştirmek ve firmada yararlı bir konumda olduğunuzdan bahsetmeniz sizi öne çıkaracaktır.

Deneyimsiz Adayların Ön yazı ile ilgili sık sorduğu sorular ve cevapları

Ön Yazı İle İlgili Tüm Detaylara Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir