Ön Yazı Örnekleri 2017

0

Ön Yazı Nedir? Neden Yazılır?

İş başvurularında farkındalık oluşturmak ve kendimizi doğru bir şekilde anlatabilmek için özgeçmiş ve öz yazılar ciddi bir öneme sahiptir. Ön yazılar işe alım yapacak kişiler için de önem arz eder. Bu yazıları dikkatle okuyan işe alım yapan kişiler, buradaki farkı hissetmek isterler. Bu yüzden doğru bir ön yazı örneği iş başvurusu yapan kişiler arasında bir adım öne geçmenizi sağlayabilir.

  • Sade ve Etkili Bir Yazı

Ön yazılarda anlaşılabilir olmak büyük bir önem taşır. Sade ve etkili bir yazı kişiyi bir adım öne geçirebilir. Ön yazılar, başvuru nedenini anlatan ve pozisyon için uygun olduğunuzu düşündüğünüz yetenekleri söyleyerek iyi bir yazı haline dönüşebilir. Bu yüzden uzun ve dolaylı bir anlatım yerine sade ve bilgi verici net yazılar yazılmalıdır.

  • Nelere Dikkat Edilmeli

Ön yazıların giriş paragrafları, yazıyı okuyacak kişinin dikkatini çekecek bir şekilde olmalıdır. Özgeçmiş gibi ben kelimesi ile geçen bir yazı olmaması gerekir. Bunun yanında pasif olmayan ancak net bir yazı yazmak, uzun bir yazı yazmamak, akıcı ve anlaşılabilir olmak ön yazıyı oldukça nitelikli bir yazı haline getirir.

  • Değişen Ön Yazılar

Günler geçtikçe ön yazıda istenilen şeyler de değişebilmektedir. 2017 yılında işverenler ön yazıların kişi hakkında bilgi vermesi yerine pozisyon için uygunluk, pozisyon için öneriler gibi şirkete destek olabilecek önemli özelliklere dikkat etmektedir.

Ön Yazı İle İlgili Tüm Detaylara Buradan Ulaşabilirsiniz!

2017 Yılına göre Hazırlanmış Ön Yazı Örnekleri

1-Satış Pazarlama Ön Yazı Örneği

2-Deneyimli Adaylar için Ön Yazı Örneği3-Öğrenciler için Ön Yazı Örneği

4- İngilizce Ön Yazı Örneği

5-İş Başvurusu Ön Yazı Örneği

Paylaş

Yorum Bırakın!