Ön Muhasebe Ne İş Yapar?

0

                                    Ön Muhasebe Ne iş yapar

Ön muhasebe elemanları, işletmelerin veya firmaların basit muhasebe işlerini yapan, kayıtlarını tutan ve firmaya mali konuda daha rahat bir zemin hazırlayan kişilerdir şirketler arasında bağlantıyı kontrol eden ve iş alışverişi sırasındaki mali konulara ilgilenen ön muhasebe yoğun iş temposu nedeniyle dikkatli ve verimli çalışmayı gerektirir.

Ön muhasebe görevleri nelerdir?

Ön muhasebe olduğunuzda kurumun mali işlerini kaydını tutacak, fatura/irsaliye işlemleri ile ilgilenecek ve depo stok giriş çıkışları kontrol ve takip edeceksiniz. Ön muhasebe çalıştığı yerdeki iş saatlerine dikkat ederek çalışmaktadır.

Ön Muhasebe Kaç Saat Çalışır?

Ön muhasebe çalışma saatleri çalıştığı yere göre değişmektedir.  Ön muhasebe çalıştığı yerdeki iş saatlerini temel alarak çalışmaktadır. Her ön muhasebenin çalışma saatleri aynı da olabilir farklı da olabilir.

Ön Muhasebe Nerelerde Çalışır?

Ön muhasebe en çok kendi bürolarını açmayı tercih edeler. Özel sektördeki hemen hemen hepsinde ön muhasebe elemanı bulunmaktadır. Finans konularında da bilgi sahibi oldukları için bankalar tarafından da tercih edilmektedir. Özel iktisadi kamu kurumalarında ve devletin diğer ilgili kurumalarında ön muhasebe elemanları iş bulabilirler. Meslekte ilerlemeleri ve sınavlardan başarıyla geçme durumunda mali müşavirlik ve yeminli mali müşavirlik yapma imkânlarına sahiptirler.  Ön muhasebe olmak için sayısal bir zekâya sahip olunması gerekir. Bu şekilde büyük şirketlerde de çalışma imkânları bulabilirler.

Diğer Mesleklere Buradan Ulaşabilirsiniz!


Mesleklere Göre Örnek CV’ler

 Diğer Mesleklere Göre Hazırlanmış CV Örneklerine Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir