Ömer Üründül Ne İş Yapar

0

Ömer Üründül Ne İş Yapar

Spor yorumcusudur. Bunun yanında iş adamıdır. A milli futbol takımının son yıllardaki pek çok maçlarında yorumcu olarak görev almıştır. Bununla beraber Milli yorumcu ünvanını kazanmıştır.

Ömer Üründül Ne iş yapar

İş adamı olan Üründül bunun yanında son yıllarda Sabah gazetesinde spor yazarlığı yapmaktadır. Genç yaşlarda kurduğu yapı malzemeleri şirketi ile başlayan meslek hayatı sonrasında pek çok farklı şekillerde evrilmiştir. Burger King ve Ytong Türkiye şirketlerinin hissedarı ve yönetim kurulu üyesidir.

Ömer Üründül Görevleri

Ömer Üründül genç yaşlarda başladığı kendi işini kurma hevesi sonrasında pek çok farklı şirket kurmasına ve çeşitli görevleri başarı ile yönetmesine olanaklı kılmıştır. Ömer Üründül’ün Burger King’de %15 hissesi bulunmaktadır. Spora olan ilgisi ve Futbola olan sevdası ile ikinci ve üçüncü ligde bazı takımlarda yöneticilik yapmıştır. En fazla maça giden spor yazarı unvanını almıştır. Günümüzde aktif olarak spor yazarlığı yapmaktadır.

Ömer Üründül Kaç Saat Çalışır

Kendi işi olması sebebiyle çalışma saatleri çeşitlilik göstermektedir.

Ömer Üründül Nerelerde Çalışır

Sabah gazetesi spor yazarlığı ve A milli futbol takımı milli yorumculuğunu yapmaktadır. İlk olarak 1986 yılında tercümen gazetesinde futbol yorumculuğu yapmıştır. Bunun dışında Dünya kupası maçlarının pek çoğuna kendi imkanları ile gidip izleyerek en fazla maç izleyen ünvanını almıştır.

Bu bölümde çalışanlar için aranan özellikler

İlk önce bu alanda çalışanlar futbol bilgisine sahip olmalıdır, futbol yorumculuğu yapabilmek için pek çok ligden futbol izleyip futbol bilgisine sahip olması gerekmektedir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir