OHAL Komisyonuna Dilekçe Örneği 2017

0

OHAL Komisyonuna Dilekçe Örneği 2017

Ohal kapsamında yapılacak başvurular için gerekli süre KHK gereği 23 Temmuz 2017’de başlıyor. OHAL komisyonuna Başvuru tarihi ve komisyonun çalışma esasları aynı zamanda başbakanlık tarafından ilan ediliyor. OHAL komisyonuna Başvuru tarihleri açıklandıktan sonra başvurabilmek için 60 günlük süre bulunuyor. Yapılan başvuruların bir dilekçe ile bulunulan bölgenin valiliğine ya da görev yapılan kuruma iletilmesi gerekiyor. Komisyonun çalışma usul ve esasları yayınlandıktan sonra dilekçelerde nelere dikkat edilmesi gerektiği daha net anlaşılıyor.

Ohal komisyonuna başvuracak olan kişilerin tahmini ihraç sebeplerini bütün ayrıntılarıyla anlatıp, olayın doğrulunu kanıtlayan belgelerin sunulması gerekiyor. Aynı durumda olup ihraç olmayan kişilerin bildirilmesi, kaçan kişilerden haberdar olunmuş ise doğru bir şekilde bunu yetkili mercilere bildirmesi gerekiyor. Hatalı veya yanlı hareket eden kurum ve kişilerle ilgili ohal komisyonunun bilgi sahibi olması sağlanıyor.

Ohal Komisyonuna Dilekçe Örneği 2017Adli süreçlerle ilgili yapılan takipsizler kararları için komisyonun kişileri değerlenmesine katkı sağlayabilir. Dilekçe yazmak için öncelikle kısa bir özgeçmiş yazılmalı, bitirilmiş okullar, devlet memuru ise oralara kadar gelme hikayesi, girilen sınavlar ve diğer belgeler bu komisyona doğru bir şekilde iletilmelidir.


Ohal Komisyonu Başvuru Formu Örnegi

OLAĞANÜSTÜ HAL İŞLEMLERİ İNCELEME KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA

Sunulmak üzere

…………….. VALİLİĞİNE( YA DA HERHANGİ BİR KURUM)

……. Kurumunda ……… kadrosunda görevli iken, …….. tarih ve …….. sayılı KHK ekli listesi ile kamu görevimden çıkarıldım.

Yapılan bu işleme ekte sunduğum detaylarla itiraz ediyor, başkanlığınızca bu dilekçenin incelenmesini ve işimin iadesini istiyorum.

Tüm OHAL Komisyonu Dilekçe Örneklerini Ücretsiz İNDİR!


Dilekçenin hukuki bir zemine oturması ve daha iyi anlaşılması için istek ve talepler detaylı şekilde açıklanmalıdır. Gereksiz yere ihraç var ise bunun da açıklaması belgelerle birlikte yapılarak haklar aranmalı, olabildiğince fazla yere dilekçe verilerek mağduriyet giderilmeye çalışılmalıdır.

OHAL Komisyonu Dilekçe Örneği İndir

Ohal Komisyonu Dilekçesi

Ohal Komisyonu Dilekçe Örnegi

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir