Ohal Komisyonu Dilekçe Örneği

0

Ohal Komisyonu Dilekçesi

Son zamanlarda, ülke genelinde yaşanılan kaos ve pek çok farklı sorun, elbette ki mağdur kişilerin de görevlerinden alınmasına neden oldu. Bu durumda, mağdur olduklarını savunan pek çok kişi de, belirlenmiş kurumlara dilekçe yazarak, komisyonu bilgilendirmek istemektedir. Bu durumda da, ohal kapsamında kurulmuş olan komisyona, hazır şablon ile birlikte dilekçe yazılarak, gönderim sağlanabilmektedir.

Kendini haklı olarak savunan ve haklı olduğunu kanıtlayabilecek kişilerin, belirlenmiş şartlara uygun olarak bir dilekçe hazırlayarak, komisyona göndermesi gerekmektedir. Dilekçe gönderiminden sonra, değerlendirmeler yapılarak, kişinin haklı olduğu ispat edildikten sonra, tarafına bir bilgilendirme yapılabilir ya da direkt olarak kişi bilgilendirme alabilir.

Ohal Dilekçesi nasıl hazırlanır?

Bir dilekçe hazırlamak için, uygun bir şablon tercih etmek gerekmektedir. Yine, dilekçe kurallarına uygun bir şablon hazırlamak önemli olduğu gibi, web adresi üzerinde yer alan hazır şablonlarda direkt olarak Word ortamında düzenlenerek, bilgileri değiştirilerek, tekrar yazılabilir. Dilekçe içerisinde bulunması gereken bilgiler şöyledir.

  • Hangi kurumda görev aldığı
  • Personelin sivil numarası
  • Öğrenci olanların TC kimlik numaraları
  • Ne sebepten dolayı görevden uzaklaştırıldığı
  • Göreve başladığı tarih ve bu tarihe kadar 15 Temmuz olayları ile kişinin ya da ailesinin her hangi bir bağlantısının olmadığı bilgisi
  • Son olarak da, belirlenmiş komisyona arz edilmesi ve göreve iade talebi dilekçe de bulunması gerekenler arasında.

Ohal Hazır dilekçe şablonu

Yukarıda yer alan bilgiler, hazır dilekçe şablonları içerisinde bulunurken, web adresi üzerinde yer alan dilekçe örneklerine göz atılarak, Word ortamın da bilgiler değiştirilerek, kişinin kendi adına yazılması gerekmektedir. Dilekçe yazarken, A4 kâğıt kullanmak gerekirken, yine belirlenmiş olan dilekçe kurallarına da uymak gerekmektedir. Sonrasında ise dilekçenin kurulmuş olan komisyona gönderilmesi ve sonucu beklemek gerekecektir. Tarafınıza gönderilen sonuç için tekrar bir dilekçe yazarak, gerekli bilgileri arz edebilirsiniz.

Ohal Komisyonu Dilekçe Örnekleri

Ohal Komisyonu Dilekçesi

Ohal Komisyonu Dilekçe Örnegi 1

Ohal Komisyonu DilekçesiOhal Dilekçe Örneği 2 indir

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir