Öğretmenler nasıl CV hazırlamalı?

2

Öğretmenler nasıl CV hazırlamalı?

Öğretmenler nasıl özgeçmiş hazırlamalı?

Eğitim fakültesini bitirdiniz, artık bir öğretmensiniz. Önünüzde iki seçenek var, kamu sektörü mü? Özel sektör mü?

Kamu sektöründe öğretmen olmak için yapmanız gereken KPSS sınavına girip merkezi atamayı beklemek, tabi atanmayı beklediğiniz süreçlerde ücretli öğretmenlik, dershane öğretmenliği gibi işler de yapabilirsiniz.

Eğer özel sektörü seçtiyseniz, kendinizi oldukça iyi pazarlamanız ve kalıcı olabilmeniz içinde öğrencilere kendinizi gerçekten sevdirmeniz gerekiyor. Her alanda olduğu gibi eğitim sektöründe de özel söz konusu olunca pek garantili sayılmıyor.

Özel sektörde de kadrolu olma ya da sözleşmeli olma gibi bir durum var. Kadrolu olduğunuz durumlarda yaz aylarında da maaşınız yatıyor, ancak sözleşmeli iseniz sözleşmeniz bir sonraki seneyi kapsasa dahi yaz aylarında çalışmadığınız dönemlerde maaşınız yatmıyor.

Peki, öğretmenler nasıl CV hazırlamalı?

Öğretmen özgeçmiş örnekleri

Klasik olarak eğitim bilgilerinizi ve kişisel bilgileriniz yazdıktan sonra, tecrübesiz iseniz bile eğitim hayatınızda mutlaka staj yapmış olacaksınız. Staj kısmınızı biraz daha uzatarak, kendinizden emin bir şekilde bahsedebilirsiniz. Tam olarak bir stajyer öğretmen olarak neler yaptığınızı anlatın.

Bunun dışında eğitim hayatınız boyunca özel ders verdiyseniz mutlaka ekleyin. Hatta özel ders verdiğiniz çocukların sizin eğitiminizden sonra başarılarının arttığını da eklemeyi unutmayın.

Referans olarak ise, staj döneminde bağlı olduğunuz okulun müdürünü ya da öğretmeni verebilir, özel derse gittiğiniz aileyi bu durum için kullanabilirsiniz. Zaten en fazla iki referans oldukça yeterli olacaktır.

Öğretmenler için hazırladığımız yazılar!

Paylaş

2
Kimler Neler Demiş?

1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Zehra duran

Ben cv oluşturamadım. Başla linkini dahi göremedim sürekli örnek gösteriyor bana. Hedefe yönelik cv hazırlamayı seçiyorum ama başla yok bi türlü . Nasıl başlayacağım formu doldurmaya yardımcı olur musunuz teşekkürler