Öğretmen Maaşı 2018

0

Öğretmen Maaşı 2018

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çalışan öğretmenlerimizin 2018 yılında alacakları zamlı maaşları açıklandı. İşte merak ettiğiniz Öğretmen maaşı 2018 yılı için.

Öğretmen ne iş yapar?

Bağlı bulunduğu eğitim öğretim kurumlarında öğrencilerin gelişimine katkı sağlamak için çalışan öğretmenlerimizin farklı branşları bulunmaktadır.

Öğretmenin görevleri nelerdir?

Çalıştığı kurum bünyesinde verilen görevler hemen hemen aynıdır. Sınıf öğretmeni olan bir Öğretmenin görevi eğitim öğretim gören öğrencilerin gelişimine katkı sağlaması en önemli görevleri arasında yer almaktadır. Gelişimleri kadar her türlü sorunları ile de ilgilenmek öğretmenlik mesleğinin ne kadar kutsal bir meslek olduğunu bizlere göstermektedir.

Öğretmenler nerelerde çalışabilir?

Devlet kurumları dışında, özel eğitim kurumlarında, halk eğitim merkezlerinde ve aldıkları eğitim çerçevesinde eğitim öğretim hizmeti veren her alanda çalışma hakkı bulunmaktadır.

Öğretmen maaşı ne kadar?

2018 yılı içerisinde açıklanan zam oranlarından sonra Öğretmenlerin alacakları zamlı maaşları açıklandı. Bu durum karşısında yeni işe başlayan bir Öğretmeninin alacağı ücretin 2 Bin 390 TL ile 3 Bin 719 TL arasında değişkenlik gösterdiğini belirtmek istiyoruz. Bu değişkenliğin sebebi ise öğretmenlerin girdiği ek ders ücretlerinden kaynaklandığını belirtmek istiyoruz. Bir öğretmen ne kadar fazla ek derse giriyorsa alacağı ücretin o kadar fazla olacağını belirtmek istiyoruz.

7/1 derecesinde eğitim veren öğretmenin alacağı ücret ise ek dersler hariç 3 Bin 320 TL olarak açıklanmaktadır.

Diger Mesleklere Dair Tum Maas Bilgilerine Buradan Ulasabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir