Ofisboy Ne İş Yapar?

0

Ofisboy Ne İş YaparOfisboy Ne İş Yapar?

Ofis içindeki işlerin genel olarak düzenlenmesi gibi evrak getir-götür işleri ve yapılacak diğer işlerle doğrudan ilgilidir. Bu pozisyonda çalışan kişilerin belli bir düzenli işi yoktur. Yani örnek olarak muhasebecinin görevi firmaların gelir ve giderlerini hesaplamaktır. Ancak bu alanda yani ofis boy olarak çalışan kişilerin ise günlük rutin işleri yoktur. Her işe bakmaktadırlar, yani ofis içinde yapılması gereken bir iş olduğunda ofis boy bu konuda sorumlu olan kişidir. Evrak getirir, evrak götürür, farklı bir yerde ofisle ilgili bir iş olduğunda buraya ilgili evrakın teslimini yapar gibi ofis içinde her işi yapan kişidir.

Ofisboy Görevleri

Ofis içinde getir götür işleri başta olmak üzere her işe bakan kişidir yani belli rutin işleri olsa da uzun vadede net bir işi yoktur, her işi yapmak zorundadır. Yeri gelir yerleri süpürür, yeri gelir evrak teslimi yapar yani her işe bakar.

Ofisboy Kaç Saat Çalışır?

Ofiste görev yapan diğer kişiler gibi görev yapar. Yani ofis sabah 8 de açılıyorsa ofis boy muhtemelen ofisi açmış olur, akşam da saat 17 de iş bitiyor diyelim bu saatte işten ayrılır. Görev süresi bu şekilde olup iş yerine bağlı olarak mesai kavramı olabilmektedir.

Ofis Boy Nerelerde Çalışır?

Ofis boy adı üstünde olduğu gibi genel olarak ofislerde görev yapmaktadır.

Bu bölümde çalışanlar için aranan özellikler

Bu bölüm için aranılan pek fazla nitelik yoktur, çünkü bu alanda niteliksiz kişiler istihdam edilir. Yani kişinin belli bir alanda uzmanlığı yoktur.

Ofisboy CV Örneklerine Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir