Noter nasıl olunur?

0

Noter Nasıl OlunurNoter nedir?

Noter toplumumuzda hemen herkesin işi düşen bir meslek grubudur. Mutlaka hayatınızda bir kere noterlik bir işiniz olur. Bu durumda da noterlerin oldukça yüklü miktarlarda para kazandıklarını tahmin edebilirsiniz.

Günümüzde adım başı noter yerleri gözümüze çarpsa da az veya fazla olmaları fazla para kazanmalarına engel değildir. En basiti araba satmak ya da ev almak için bile notere işiniz düşer. Ki eğer işveren iseniz noter, vergi daireleriyle işleriniz daha fazladır. Peki, noter nasıl olunur?

Noter olmanın yolları

Noterlik kanununda Noterlik bir kamu hizmetidir. Noterler hukuki güvenliği sağlamak ve anlaşmazlıkları önlemek için işlemleri belgelendirir ve kanunlarla verilen başka görevleri yaparlar diye tanımlanır.

Yukarıda noterlerin yüklü miktarda para kazandığını söyledik bu durumda herkesin aklından noter olmak geçmiştir ancak noter olmak çok kolay bir iş değildir.

Her hukuk fakültesi mezunu bir noter adayıdır. Hukuk fakültesinden mezun olduktan sonra avukatlık stajını tamamlayanlar noter olarak kariyerine devam etmek isterlerse, noterlik belgesi almaları gerekmektedir. Noterlik belgesi Adalet Bakanlığı tarafından verilmektedir. Ancak her belge sahibi de noter ofisi açamaz. Noterliğe olan ilgi fazla olduğu için, noter belgesi alanların Adalet Bakanlığı tarafından ilan edilecek olan Münhal Bulunan Noterlik İlanlarını takip etmesi gerekir.

Noter CV Örnekleri

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir