Niyet Mektubu Örnekleri

1
Niyet Mektubu

Niyet Mektubu

Niyet mektubu nasıl yazılır?

Niyet mektubu, lisans üstü eğitim adına bu eğitimi neden istediğiniz ve eğitimle neleri hedeflediğinizi anlattığınız bir mektuptur. Akademik ve iş dünyası olarak iki farklı şekilde karşımıza çıkan niyet mektubu örneği, içerisinde cevaplandırılması gereken birtakım sorular bulundurmaktadır. Bu nedenle etkili bir niyet mektubu yazmak için öncelikle bu sorulara net bir şekilde cevap verilmesi gerekmektedir.
Mektup içerisinde ilk olarak belirtilmesi gereken programa neden başvurulduğudur. Aday, özellikle neden bu alanı seçtiğini niyet mektubu içerisinde belirtmelidir. Bunun yanında aday, kendini alacağı eğitim içerisinde geliştirmek istediği başka bir alanı da belirtmeli ve bu şekilde amacını tam olarak ortaya koymalıdır.

Adayın eğitim konusundaki amaçlarını ve beklentilerini mektup içerisinde belirtmesi önemli bir husustur. Bunun yanında enstitü kabul komitesinin ilgi alanı dışında yer alan konulara girilmemesi de dikkat edilmesi gerekenlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü bu tür konulara girilmesi başarısız bir niyet mektubu oluşturmaya neden olur ve komite üzerinde istenen etkiler bırakmaktan uzak kalır.

Siz de etkili bir niyet mektubu yazmak istiyorsanız, mektup içerisinde başvurduğunuz programa dair ilginizi, program konusundaki hedeflerinizi, motivasyonunuzu ve mektubu yazmanızın amacını tam olarak belirtmenizdir. Bu şekilde istenen bir mektup yazabilir ve dikkatleri üzerinize toplayabilirsiniz. Sizler için sunduğumuz niyet mektubu örnekleri ile nasıl bir mektup yazmanız gerektiği konusunda detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Niyet Mektubu Örnekleri

niyet-mektubu-ornegi-5

niyet-mektubu-ornegi-3

Niyet Mektubu Örnekleri

Niyet Mektubu Örnekleri

Paylaş

1
Kimler Neler Demiş?

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Mehmet Ali Altundal

Tebrikler ve basarilarinizin devamini temenni ederim..