Neden video mülakat yapmalısınız?

0

Neden video mülakat yapmalısınız?Video Mülakat

Video mülakat son zamanların trendlerinden birisi. Aslında henüz çok duyulmadı ancak büyük çaptaki firmalar çokta kullanmaya başladı bile. Yani henüz olayın başındayken bu trendi yakalarsanız iş arayışınıza büyük bir katkısı olacaktır çünkü bu durum sizi diğer adaylardan tamamen farklı kılacaktır.

Avantajlarına bakacak olursak, video mülakat adaylara istediği yerde istediği zaman sisteme girip kayıt yapma hakkı sunuyor yani mutlaka belli bir saatte belli bir yerde olmanız gerekmiyor. Peki, video mülakat nedir? Görüntülü konuşmadan ne farkı var? Bakalım.

Video mülakat mı? Görüntülü konuşma mı?

Görüntülü konuşma yaptığınız zaman karşı taraf ile aynı anda sistemde olmanız gerekiyor ancak video kayıt esnasında sistemde aynı anda olmaya gerek yok. Sistem ise şu şekilde oluyor. İnsan kaynakları size video mülakatı için bir davetiye gönderiyor. Mesela bu davetiyeyi Cuma akşamı işten çıkarken bile gönderebilir, siz de bütün bir hafta sonu boyunca video görüşmelerinizi kayıt altına alabilirsiniz. Pazartesi iş başı yapıldığında istedikleri an sizin video mülakatınıza ulaşıyorlar ve değerlendirme yapıp bir sonraki aşamaya geçip geçemediğinize karar veriyorlar.

Özellikle şehir dışında iseniz sadece bir mülakat için uzaklardan gelmenize gerek kalmıyor. Tabi insan kaynakları içinde eleme yaparken oldukça çabuk bir şekilde ilerlemelerini sağlıyor.

Eğer son teknolojiyi takip ederseniz ve ondan yararlanırsanız mutlaka iş bulma konusunda başarılı olacaksınız.

Mülakata katılacaklsanız bu mülakat tekniklerini inceleyin – http://www.cvornekleri.gen.tr/mulakat-sorulari/

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir