Necmi Kadıoğlu Özgeçmiş

0

Necmi Kadıoğlu Kimdir?

AKP’li İstanbul iline bağlı  Esenyurt Büyükşehir Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu 14 yıl önce yapılmış olan  yerel seçimleri kazanıp Esenyurt Belediye Başkanlığını yapmaya başlamıştır. Necmi Kadıoğlu AK Parti’nin yeniden yapılanmasına bağlı olan istifalardan bağımsız olarak 3 yıldır yaşamış olduğu sağlık sorunları nedeniyle istifa ettiğini açıklamıştır.

Genel Bilgi

1954 Gümüşhane doğumlu olan Necmi Kadıoğlu’nun Rabia Kadıoğlu ve 6 çocuğu ile mutlu bir aile hayatına sahiptir. Hatta  eşi Rabia Kadıoğlu İle birlikte belediyenin birçok aktivitesinde beraber çalışmaktaydılar.

Necmi Kadıoğlu’nun Eğitim Bilgileri

Aslen Gümüşhaneli olan Necmi Kadıoğlu ilköğretimi Gümüşhane’de okumuş, orta öğretim lisesi üniversiteleri eğitim hayatında İstanbul’da tamamlamıştır. Ayrıca iyi derecede İngilizce, Almanca ve Arapça bilmektedir.

Necmi Kadıoğlu’nun Kariyeri

Eğitim hayatını tamamladıktan sonra iş hayatına Gümrük Müşaviri olarak başlamıştır. Sonrasında Mali Müşavirlik yapmış ve yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da başarıyla üst düzey yöneticilikleri de kariyer hayatını eklemiştir.

Siyasi hayatına da 1992 ve 1993 yılları arasında Kağıthane Belediyesi’nde yapmış olduğu Başkan danışmanlığı ile başlamıştır. Bu görevde devam ettirdiği kariyer hayatına 1994 ve 1998 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Kaynak ve İştirakler Daire Başkanı Danışmanlığı ve Kaynak ve İştirakler Daire Başkanlığı görevlerini yerine getirmiştir.

Necmi Kadıoğlu Ödülleri

Son olarak da 2004 yılı itibariyle İstanbul Esenyurt Belediye Başkanlığı görevinden de sağlık sorunları nedeniyle 15 Aralık 2017 tarihinde istifa etmiştir. Daha öncesinde ise, birçok ödüler laik görülmüştür.

Diğer Özgeçmişlere Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir