Ne Zaman İş Başvurusunda Bulunmalısın

0

Ne Zaman İş Başvurusunda Bulunmalısın?

İş Başvurusu yapmak için her zaman önemli olan kriter başvurunun yapılma zamanıdır. Genel olarak önerilen Ocak ayında iş başvurusu yapmaktır. Senenin başında genel olarak pozisyon boşlukları doğduğundan başvurular da genelde bu zaman diliminde alınır. Şirketlerde değişen bütçelerle birlikte yeni oluşturulan pozisyonlar için eleman alımı gerçekleştirilir. İşte bu noktaların iş arayan kişi tarafından değerlendirilmesi gerekir.

Bir Cv de en son çalışan pozisyon ve istenilen hedeflenen nokta ve diğer tüm çalışma alanları tarihlerine göre sıralanmalıdır. Özgeçmiş kısmı son derece önemlidir. En küçük bir yanlış bilgi işveren tarafından hoş bir intiba yaratmaz.

İş Ararken Yapılması Gerekenler

İş arayan bir kişi mutlaka iş ilanlarını güncel olarak takip etmelidir. Niteliklere uyulan iş ilanlarına başvurulmalıdır. Danışmanlık firmaları ile de çalışılabilinir.

İş Başvurusu Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İş başvurularının hafta içinde yapılması her zaman için öngörülendir. İlan siteleri güncel olarak takip edilmelidir. İş başvurusunda mülakat aşaması en önemli aşama olduğundan her şekilde hazır olarak gidilmelidir.

Görüşme Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İş görüşmesi esnasında işveren ile göz teması asla kesilmemelidir, oturulacak yerin karşı taraf tarafından gösterilmeden oturulmaması önemlidir, dürüst olmak nedir? bilinmeyen bir soruya bilmiyorum demek hata olur.  İş görüşmesine zamanında gelmek karşı tarafa olan saygı ve işe verilen ciddiyettir. Görüşme sırasında yorgun, asabi, kıyafetlerde özensiz bir durum asla olmamalıdır.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir