Nasıl Network / Çevre Oluşturulur?

0

Nasıl Network / Çevre Oluşturulur?Nasıl Network / Çevre Oluşturulur?

Network oluşturmak için kullanılan en popüler alanlar genelde sosyal paylaşım siteleri olmaktadır. Özellikle bu konuda ön plana çıkan birçok farklı site bulunmaktadır. Şimdi nasıl network / çevre oluşturulur? bu sorunların cevaplarını vermeye çalışalım.

Network ve çevre oluşturmak için ne yapılabilir?

Network ya da çevre oluşturma konusunda yapılması gereken önemli hususlardan biri sosyal paylaşım sitelerine üye olunmasıdır. Facebook, Twitter, Google+, Pinterest, FriendFeed gibi siteler network oluşturma konusunda oldukça etkili siteler arasında yer almaktadır. İstenen bir çevre oluşturmak ve daha faza kişiyle tanışmak için bu siteler biçilmiş kaftan olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sosyal paylaşım siteleri ile etkili bir network oluşturmak için çeşitli sayfalara katılmak ya da o sayfaları beğenmek çoğu zaman için yeterli olmaktadır. Ancak dikkat edilmesi gereken üye olunan ya da beğenilen bu sayfalarda aktif olunması ve paylaşılan içeriklere yorum bırakılmasıdır. Çünkü sayfalarda paylaşılan içerikler sayfa üyelerinin birbirleriyle etkileşime girdikleri alanlar olarak karşımı çıkmaktadır. Hatta içeriklerin altında bulunan yorum alanlarında oldukça uzun sohbetlerin edildiğini ve kişinin yakın arkadaşı ile dahi saatlerce konuşamayacağı sohbetlerin ortaya çıktığını söylemek mümkündür.

Diğer yandan sosyal paylaşım sitelerinde birtakım oyun sayfaları bulunmaktadır. Aynı oyunları oynayan kişiler, fikirlerini ve görüşlerini bu oyun sayfalarında belirtmekte ve diğer kişiler de kendi fikirlerini belirterek sohbet ve tanışma ortamları doğmaktadır. Bu sayfalarda network oluşturulması açısından oldukça önemli bir konumda yer almaktadır.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir