Nafakanın Arttırılması Talebi İle İlgili Dilekçe Örneği

0

bosanma-davasinda-hastaneye-sevk-dilekce-ornegi-1Evlilikler genel olarak, hayatı birlikte geçirmek ve paylaşmak üzere oluşturulan kesintisiz organizasyonlardır. Her ne kadar hayat boyu bir birliktelik planlansa da, çeşitli nedenlerle kesintisiz birliktelik sağlanamaz ve evliliklerin önemli bir kısmı ayrılmayla sonuçlanır. Bu boşanma sürecinde sizlerin işini kolaylaştırmak adına, çeşitli nedenlerle ilgili boşanma kararınıza uygun dilekçe örnekleri paylaşıyoruz.

Sizlerin tek yapmanız gereken boşanma gerekçenize uygun boşanma dilekçe örneğini seçmek! Boşanma dilekçesinin üzerine tıklayarak bilgisayarınıza indirebilir ve üzerinde oynama yapabilirsiniz!

bosanma-protokolu-dilekce-ornegi-1

İNDİR

…………. MAHKEMESİNE

ANKARA

DAVACI :Hasan Boydar

VEKİLLERİ :…….

DAVALI :…….

KONU : Aylık ……………….. olan İştirak Nafakasının ……. Arttırımı ile Aylık ……. ye Çıkartılması Talebimiz Hk.

AÇIKLAMALAR :1-Davalı ……. ile müvekkilemiz ……. Asliye Hukuk Mahkemesinin ……. tarih, ……. E. ve ……. K. Sayılı ilamı ile boşanmışlardır.

2-Boşanma sonucunda eşlerin müşterek çocuğu ……. doğumlu …….’un velayeti annesine bırakılmıştır. Müşterek çocuğa bu ilamda nafaka bağlanmamıştır. Ancak ağırlaşan hayat şartları karşısında çocuğun masrafları ve okul giderlerinin artması sonucu müvekkilemiz müşterek çocuğa nafaka bağlanması için ……. Asliye Hukuk Mahkemesinde ……. E. sayılı dosya ile dava açmıştır.

3- ……. Asliye Hukuk Mahkemesinin ……. tarih, ……. E. ve ……. K. Sayılı ilamı ile müşterek çocuk ……. için aylık …….-TL iştirak nafakasına hükmetmiştir.

4- ……. yılında hükmedilen aylık …….-TL iştirak nafakası günün ekonomik koşulları ve müşterek çocuğun büyümesi ve ihtiyaçlarının artması sonucu yetersiz kalmıştır. Müşterek çocuk Necdet Onur halen Anadolu Lisesi altıncı sınıfta okumaktadır.

5-Davalının ekonomik durumundaki düzelme, yüksek enflasyon karşısında paranın alım gücündeki düşüş ve müşterek çocuğun ihtiyaçlarındaki artışta göz önünde bulundurularak bu davanın açılması zorunluluğu hasıl olmuştur.

YASAL NEDENLER : HUMK., MK. Ve İlgili Mevzuat

KANITLAR :
1. ….. 1 AHM ../… E. Sayılı Dosyası
2. ….. 2 AHM ../… E. Sayılı Dosyası
3. Tarafların Mali ve Ekonomik Durum Araştırması
4. Nüfus Kayıtları, Tanık, Yasal ve Takdiri Diğer

İSTEM SONUCU : Arz edilen nedenlerle aylık ……. olan iştirak nafakasının ……. arttırımı ile aylık ……. ye çıkartılmasına yargılama giderlerinin davalıya yükletilmesine, 1136 Sayılı Avukatlık Kanununun 4667 Sayılı Kanunla değişik 164/son fıkrası uyarınca karşı taraf vekalet ücretinin Avukat olarak adımıza hükmedilmesine karar verilmesini talep ederiz.

DAVACI VEKİLİ
…….

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir