Nafakalı Boşanma Dilekçe Örneği

0

siddetli-gecimsizlik-nedeniyle-bosanma-dilekcesi-1Evlilikler genel olarak, hayatı birlikte geçirmek ve paylaşmak üzere oluşturulan kesintisiz organizasyonlardır. Her ne kadar hayat boyu bir birliktelik planlansa da, çeşitli nedenlerle kesintisiz birliktelik sağlanamaz ve evliliklerin önemli bir kısmı ayrılmayla sonuçlanır. Bu boşanma sürecinde sizlerin işini kolaylaştırmak adına, çeşitli nedenlerle ilgili boşanma kararınıza uygun dilekçe örnekleri paylaşıyoruz.

Sizlerin tek yapmanız gereken boşanma gerekçenize uygun boşanma dilekçe örneğini seçmek! Boşanma dilekçesinin üzerine tıklayarak bilgisayarınıza indirebilir ve üzerinde oynama yapabilirsiniz!

kisisel-istifa-dilekcesi-1

İNDİR

…….   AİLE MAHKEMESİ’NE

   DAVACI          :

VEKİLİ            :

DAVALI           :

KONUSU         : Şiddetli geçimsizlik nedeni ile boşanmaya, müvekkil için …….., müşterek çocuk için ……. olmak üzere toplam …….. TL. nafakaya ve çocuğun velayetinin müvekkile verilmesine karar verilmesinin hüküm altına alınması talebidir.

OLAYLAR        :

HUKUKSAL NEDENLER          : MK. HUMK ilgili mevzuat.

DELİLLER       : Nüfus kaydı, tanık beyanları, fotoğraflar, sair deliller

İSTEM SONUCU         : Yukarıda izah olunan nedenlerle tarafların boşanmalarına, müşterek çocuğun velayetinin müvekkileye verilmesine, müvekkile için ….. TL. ve müşterek çocuk için ….. TL olmak üzere toplam ……. TL nafakaya karar verilmesine, yargılama giderleri ile ücreti vekâletin davalıya yüklenilmesini saygıyla bilvekâle dilerim

Davacı Vekili

EKİ      : Vekaletname örneği  Anılan belgeler.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir