Nafaka İndirilmesi Talebi Dilekçesi

1

bosanma-dilekcesi

Evlilikler genel olarak, hayatı birlikte geçirmek ve paylaşmak üzere oluşturulan kesintisiz organizasyonlardır. Her ne kadar hayat boyu bir birliktelik planlansa da, çeşitli nedenlerle kesintisiz birliktelik sağlanamaz ve evliliklerin önemli bir kısmı ayrılmayla sonuçlanır. Bu boşanma sürecinde sizlerin işini kolaylaştırmak adına, çeşitli nedenlerle ilgili boşanma kararınıza uygun dilekçe örnekleri paylaşıyoruz.

Sizlerin tek yapmanız gereken boşanma gerekçenize uygun boşanma dilekçe örneğini seçmek! Boşanma dilekçesinin üzerine tıklayarak bilgisayarınıza indirebilir ve üzerinde oynama yapabilirsiniz!

bosanma-protokolu-dilekce-ornegi-1

İNDİR

……. MAHKEMESİNE

                              ANKARA

 

 

 

DAVACI                        :Hasan Boydar

 

VEKİLİ                           :…….

 

DAVALI                        :…….

 

KONU                           : Yoksulluk Nafakasından İndirim Yapılması Talebimiz Hk.

 

AÇIKLAMALAR : Müvekkilimiz ile davalı ……. tarihinde evlenmişlerdir. Tarafların nüfus kayıtları ……. İli, ……. İlçesi, ……. Köyü, ……. Cilt No, ……. Aile Sıra No, …. Sıra Noda olup bu evliliklerinden müşterek çocukları bulunmamaktadır.

 

Taraflar daha sonra ……. Asliye Hukuk Mahkemesinin ……. tarih, ……. E., ……. K. Sayılı ilamı ile boşanmışlar ve bu karar ../../…. tarihinde kesinleşmiştir.

 

Kesinleşen bu karar gereği müvekkilim davalıya her ay ……….-TL yoksulluk nafakası ödemektedir.

 

Müvekkilim .. aydan beri ödemekte bulunduğu nafakayı yaşadığımız ekonomik kriz sonucu işinden atılması nedeniyle ödeyemeyecek duruma düşmüştür. Müvekkilim halen işsiz olup ailesinin yardımı ile hayatını sürdürmektedir.

 

Bu nedenlerle müvekkilimin ödediği yoksulluk nafakasının tamamen kaldırılması, bunun olanaksız olması halinde ise nafaka miktarında indirim yapılarak ……….-TL’ye indirilmesi için bu davanın açılması zorunluluğu doğmuştur.

 

H. NEDENLER               : HUMK, MK., ve  İlgili Mevzuat

 

DELİLLER                     :Boşanma İlamı, sosyal ve ekonomik durum araştırması vs.

 

İSTEM SONUCU           : Arz edilen nedenlerle davamızın kabulüne, aylık ………-TL olan yoksulluk nafakasının tamamen kaldırılmasına, bu mümkün olmadığı takdirde ……… -TL ye indirilmesine,yargılama giderlerinin davalıya yükletilmesine, 1136 Sayılı Avukatlık Kanununun 4667 Sayılı Kanunla değişik 164/son fıkrası uyarınca karşı taraf vekalet ücretinin Avukat olarak adımıza hükmedilmesine karar verilmesini saygılarımızla arz ve talep ederiz. …….

 

 

 

                                                                     DAVACI VEKİLİ

                                                                                                                         …….

Paylaş

1
Kimler Neler Demiş?

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Vahit

Boşanma davam bitti 6 ay oldu işyeri mi kapattım devlete vergi borcum ve piyasa borcum var nafaka ödeyecek durumum yok sim di ise tutuklama çıkmış ne yapmam gerek