Müzik Öğretmeni Nasıl Olunur?

0

Müzik Öğretmeni Nasıl Olunur?

Ülkemizde en çok tercih edilen meslekler arasında yer alan Müzik Öğretmenliği konusunda merakı olan arkadaşlarımız için hazırladığımız bir makaledir. Müzik Öğretmeni olmak için Eğitim Fakültelerinde yer alan Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü içerisinde yer alan Müzik Öğretmenliği bölümünden mezun olmak gereklidir. Bu bölüme tüm lise mezunlarının başvurabildiği lakin Güzel Sanatlar Liselerinin, Öğretmen Liselerinin, Meslek Liselilerin, Müzik, Sanat bölümü mezunlarının, lise mezunlarına karşı daha avantajlı olduklarını ifade edebiliriz.

  • MÜZİK ÖĞRETMENİ NE İŞ YAPAR

Görev tanıtımı gereği, eğitim kurum veya kuruluşlarında öğrencilerine veya yetişkin bireylere müzikle ilgili eğitim vermekle yükümlü olan kişilerdir.

  • MÜZİK ÖĞRETMENİNİN GÖREVLERİ

MEB Tarafından onaylanmış olan öğretim programlarını veya mevzuatlarını yerine getirmek için eğitim vereceği gruplar için çalışma planı hazırlamaktadır. Öğrencilerine müzik alanında beceri kazandırması, yeteneklerini geliştirmesi, eğitimlerini geliştirmeleri adına etkinlikler düzenlemesi, öğrencilerinin sorunlarını çözümlemesi ve bunun yanı sıra Nöbetçi olduğu günlerde de Okulun düzen ve disiplinini sağlamak ve kontrol etmek için görev yaparlar.

  • MÜZİK ÖĞRETMENLERİ KAÇ SAAT ÇALIŞIR

Bağlı olduğu kurum üzerinde haftalık 40 saat çalışma saati mevcuttur. Cumartesi ve Pazar günlerini tatil olarak geçirmesi ve çalışma saatini hafta içine yansıtarak plan içerisinde çalışmasını sürdürmektedir.

Diğer Mesleklere ve Deatulı Bilgiye Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir