Müteahhit Nasıl Olunur?

0

Müteahhit Nasıl OlunurMüteahhit Nasıl Olunur?

Müteahhit olmak için özel bir okul gibi bir alan yoktur. Bu alanda çalışanlar genel olarak işin içinde pişerek yetişirler yani alaylıdırlar. Müteahhit olmak isteyen kişiler inşaat işlerinin en alt kademesinden yetişir. Kendisini geliştirerek biraz da sermaye işin içine koyarak sürekli olarak geliştirir ve işini büyütür. Bu büyüme sıfırdan bir bina yapacak konuma gelene kadar devam eder. Müteahhit bu süreçte kendisini büyütmeye devam ederse gelecekte sermayesi oldukça iyi olup hızlı bir büyüme ivmesi yakalayabilir. Bu sektörde atılacak adım çok önemli olup düşünerek ve sermayeyi iyi yöneterek hareket edilmelidir.

Müteahhit Görevleri

Müteahhit genel olarak inşaat yapmaya karar veren ve yapılacak olan inşaatın her aşamasında fikirleri ile görev alan, yönlendiren işçileri çalıştıran ve işçilerin paralarını ödeyen kişidir. Kısacası müteahhit bir inşaatın ortaya çıkabilmesinde etkin şekilde rol alan kişiye verilen isimdir, hem fikir hem de sermayesini ortaya koyarak iş yapar.

Müteahhit Kaç Saat Çalışır?

Kendi işi olan kişilerin çalışma saatleri az olsa bile sürekli stres altında yaşadıklarından stres yönetimini iyi yapmaları gerekir. Büyük yatırımlar yapan kişilerin yaşayacağı stres de büyük olacaktır, bu yüzden bunun yönetimini iyi yapılması gerekmektedir.

Müteahhit Nerelerde Çalışır?

İnşaatlarda, şantiye alanlarında çalışmaktadır. Bunların dışında ofiste masa başında da çalıştıkları olur ancak genel olarak şantiyededir. Müteahhit olan kişiler genel olarak sermayeyi iyi yönetebilme ve her zaman hangi adımı atacağını bilmesi gerekir. Kurnaz ve ileri görüşlü olmak gerekmektedir.

Diğer Mesleklere Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir