Müşteri Temsilcisi Ne İş Yapar

0

Müşteri Temsilcisi Ne İş Yapar?

Son yıllarda her alanda müşteri temsilcileri ile karşılaşmaktayız. Çağrı merkezi alanında ülkemiz de büyük bir gelişim yaşanmakta. Bu yazımızda sizler için müşteri temsilcileri ne iş yapar görevleri nelerdir bu konular hakkında bilgilendirme sağlayacağız.

Müşteri Temsilcisi Ne İş Yapar?

Genellikle firmaların çağrı merkezinde görev alırlar. Firmaya yapılan müşteri çağrılarını cevaplayarak firmayı müşteri karşısında temsil ederken firmaları da müşteri olarak temsil ederler. Telefon üzerinden işlem yaparak müşterilerin hayatını kolaylaştırmayı görev edinmişlerdir.

Müşteri Temsilcisi Görevleri

Müşterileri telefonda güler yüzle karşılarlar. Müşterinin talepleri doğrultusunda ekran üzerinden işlemleri gerçekleştirirler. Firma ile müşteri arasında ki bağlantıyı sağlarlar.

Müşteri Temsilcisi Kaç Saat Çalışır?

Müşteri temsilcileri çok yoğun bir çalışma saati içindelerdir. Genellikle vardiya sistemi ile çalışmalarını sürdürürler. 7/24 hizmet veren firmalarda vardiya usulü çalışan temsilciler 8 ile 10 saat arasında bir çalışma saati içinde hizmet verirler.

Müşteri Temsilcileri Nereler de çalışır?

Müşteri temsilcisinin en sık tercih edildiği alanlar bankalardır. Bankaların yanı sıra özel sektörlerde, yemek firmalarında, büyük iş merkezlerinde görev alırlar.

Bu bölümde çalışanlar için aranan özellikler

Müşteri temsilcisi olarak bir çağrı merkezinde çalışma düşünceniz var ise ses ile ikna etme kabiliyetine sahip olmalısınız. Bir nevi gülen bir sesiniz olmalı, diksiyon bu alanda son derece önemli bir kriterdir. Bunun yanı sıra sorumluluk bilinci ile hareket etmeli, aynı zaman da iletişim kabiliyetiniz yüksek olmalıdır

Diğer Mesleklere Buradan Ulaşabilirsiniz!


CV Hazırlama Adımları

CV Hazırlama İle İlgili Tüm Detaylara Buradan Ulaşabilirsiniz! Yada Siz Sorun Biz Cevaplayalım!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir