Müşteri Danışmanı Ne İş Yapar?

0

Müşteri Danışmanı Ne İş Yapar

Müşteri Danışmanı Ne İş Yapar?

Müşteri danışmanı olarak bazı firmalarda bu pozisyonda açık pozisyonlar bulunmaktadır. Müşteri danışmanlığı pozisyonunda görev yapan kişiler müşterileri gerek evlerinde gerekse iş yerlerinde ziyaret ederek ilgilendikleri ürünleri onlara sunmak ve satışını yapmak için çalışmaktadırlar.

Müşteri Danışmanı Görevleri

Bu alanda çalışan temsilciler müşterilere gerekli hizmeti götürmek ve bağlı oldukları firmanın ürünlerinin satışını yapmak üzere çalışırlar. Bu alanda yaptıkları satışlar prim olarak geri döner. Çalışanların taban maaşlarının yanında satış başına elde ettikleri bir miktar prim vardır.

Müşteri Danışmanı Kaç Saat Çalışır?

Günlük 8 saat çalışma şekilleri vardır. Bu süreden fazla çalışma zaman zaman mümkün olabilse de genellikle 8 saattir. Esnek çalışma saatleri bazı durumlarda mümkün olabilse de genellikle kısa süreli yani 8 saat çalışma şekli vardır.

Müşteri Danışmanı Nerelerde Çalışır?

Genel olarak sahada görev yapan müşteri danışmanları, müşterilerle yani sıcak satış ile birebir temas halindelerdir. Bu bakımdan bu alanda çalışan kişilerin satış yeteneğine sahip olması gerekir.

Bu bölümde çalışanlar için aranan özellikler

Bu alanda görev yapacak olan kişilerin gerekli yetkinlik ve donanıma sahip olmasının yanında satış tecrübelerinin de oldukça iyi olması gerekir. Satış yeteneği güçlü olan kişiler bu alanda alacakları primler ile oldukça iyi şekilde gelir sağlama imkanları mevcuttur. Çünkü bu alanda görev yapmak satış yapmayı da beraberinde getiren önemli bir alandır.

Müşteri Danış CV Örneklerine Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir