Mustafa Tuna Özgeçmiş

0

Mustafa Tuna Özgeçmiş

Mustafa TUNA Kimdir?

Mustafa TUNA, yine ülkemiz siyasetçileri arasında yer almaktadır. Ankara Büyük Şehir Belediye’sinde görev almış bir siyasetçi olurken, Melih Gökçek istifa ettikten sonra, yeni bir belediye başkanı seçilmesi gerekiyordu. Bu istifanın ardından ise yeni isim Mustafa TUNA olarak kayıtlara geçti. Mevcut olarak Ankara Büyük Şehir Belediyesi Başkanı ise TUNA oldu.

Mustafa TUNA Genel Bilgi

Mustafa tuna eş ve çocukları hakkında bilgiler kayıtlarda yer almazken, aslen Sivas’ lı olduğu bilinmektedir. 1957 yılında Sivas’ın Sarıkışla ilçesinde dünyaya geldiği bilinmektedir. Eğitim bilgileri, kariyeri ve ödülleri hakkında diğer bilgiler ise aşağıda ki gibi olurken, yeni belediye başkanı olan Mustafa TUNA, artık hizmetlerine Ankara’ da devam edecek.

Mustafa TUNA Eğitim Bilgileri

İlk olarak Üniversite eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi’nde almış olurken, bu üniversite de İnşaat Mühendisliği bölümüne kaydı yaptırdı ve mezun oldu. Sonrasında ise 1982 yılında yine İstanbul Teknik Üniversitesi’nde İnşaat Fakültesinde Çevre Mühendisliği bölümünü bitirerek, yüksek mühendis unvanını kazanmış oldu.  Aynı yıl itibari ile 1 yıl süre ile Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitim aldığı da alınan bilgiler arasında. Mustafa Tuna Kariyeri hakkında bilgiler ise aşağıda ki gibidir.

Mustafa TUNA Kariyeri

Yüksek mühendis unvanından sonra, doktor yüksek mühendisunvanı alabilmek üzere, 1995 yılında Fen Bilimleri Enstitüsünden mezun oldu. Sonrasında ise 1998 yılında da ‘’ Su Kirlenmesi ve Kontrolü Bilim Dalı ‘’ ele alınarak, üniversitelerarası kurul kapsamında kendisine ‘’ DOÇENT ‘’ unvanı verilmiştir.

Özel sektörde uygulamalı olarak çalışmalar yapan ve çevre teknolojisi, mühendislik ekonomisi ve alt yapı planlaması gibi alanlarda da akademik çalışmalar sürdürdü. Sonrasında ise ulusal ve uluslararası alanlarda bilimsel yayınlar yaparak, TÜBİTAK tarafından ‘’ yayın teşvik ödülüne ‘’ layık görüldü.

Mustafa TUNA Ödülleri

Eğitimlerinin tamamını İstanbul ve Amerika Birleşik Devletleri’nde alan Mustafa Tuna, günümüze kadar pek çok farklı uluslararası yayın yaptığı biliniyordu. Elbette ki bu yayınlarından dolayı da TÜBİTAK tarafından bir ödüle layık görüldü. Mustafa TUNA’ ya TÜBİTAK tarafından verilen ödül ise ‘’ yayın teşvik ödülü ‘’ olarak kayıtlara geçti. Yine elbette ki yıllarca yaptığı çalışmalardan daha farklı ödüllere layık görüleceği de ortada.

Tum Ozgecmis Orneklerine Buradan Ulasabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir