Musa Işın Özgeçmiş

0

Musa Işın Özgeçmiş

Musa IŞIN Kimdir?

Son günlerde gündeme gelen Musa IŞIN, Ağrı Valisi olarak siyaset hayatındadır. 1968 doğumlu olan MUSA IŞIN, Ağrı Belediye Başkanlığında görev almaktadır. Hakkında genel bilgiler aşağıda ki gibi olurken, eğitim bilgileri ve kariyeri hakkında da bu yayın içerisinden bilgi sahibi olabilirsiniz. İlk olarak, genel ve eğitim bilgilerine yer verelim.

Musa IŞIN Genel Bilgi

Adaklı’ da dünyaya gelen Musa IŞIN, evli ve 2 çocuk babasıdır. Ağrı Belediye Başkanlığına ataması gerçekleştirilmiş olup, eğitim hayatı hakkında bilgiler ise aşağıda ki gibi verilmiştir. Medya kanallarında son günlerde ismi oldukça fazla duyulması ile merak konusu olan IŞIN, genel olarak şu bilgiler dahilinde sizlere tanıtılabilir. Hakkında çok fazla bilgi bulunmasa da yaptığımız araştırmalar dahilinde şunlara ulaşmamız mümkün olmuştur.

Musa IŞIN Eğitim Bilgileri

İlk olarak, ilk öğretim eğitimlerini 1982 yılında Elazığ’ın Akçakiraz ilçesinde tamamlamış olurken, sonrasında ise 1985 yılında Elâzığ lisesinden mezun olmuştur. Liseden mezun olduktan sonra, ‘’ Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ‘’ öğrencisi olmuştur. Buradan mezun olması ile birlikte 1992 ile 1993 yılları arasında da yabancı dil ve mesleki eğitimlerini tamamlamak üzere İngiltere’ye yerleşmiş ve 1 yıl aralığında tüm bu eğitimleri almış, ülkesine dönmüştür. Şimdi ise Ağrı’ da siyasi görevini üstlenmiş, görevini yapmaya devam etmektedir.

Musa IŞIN Kariyeri

Kamu yönetimi üzerinde yaptığı araştırmaları 2011 yılında, Amerika Birleşik Devletleri’nde yapmıştır. Bu araştırmaları Northern İllinois Üniversitesi’nde tamamlamıştır. 1991 yılında ise kaymakam vekili olarak Erzurum’ da görev almıştır.1994 ile 1995 yılları arasında Denizli’ de kaymakamlık yapmıştır. 1995 ile 1997 yılları arasında yine Şırnak Beytüşşebap da kaymakam olarak görev almıştır. 2014’ den 2015 şubat ayına kadar İçişleri bakanlığı genel sekreteri olarak görev almış olan MUSA IŞIN, 2012 yılında da ‘’ adalete erişim ‘’ çalışmalarına katılmıştır. Bununla birlikte, yine Konya, Sivas, Zonguldak, gibi şehirlerde de kaymakamlık görevini üstlenmiştir.  Son olarak ise 1 Mayıs 2017 tarihi itibari ile vekaleten Ağrı Belediye Başkanlığında görevini sürdürmektedir.

Musa IŞIN Ödülleri

Ağrı Belediye Başkanı olarak görev yapmakta olan IŞIN hakkında, herhangi bir ödül bilgisi bulunmamaktadır.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir