Mülakatta Ceket Şart Mı

0

Mülakatta Ceket Şart Mı?

Bir iş görüşmesine giderken, olmazsa olmazlar arasında, kıyafet düzeni ve bakımlı olmak yer alıyor. Elbette ki iş veren ile sizin aranızda olan ilk görüşme de ilk dakika izlenimi oldukça önemlidir. Bu durumda, kıyafet seçimini özenle yapmanız tavsiye edilmektedir.

Hem erkek hem de kadın bireylerde, resmi kıyafetler her zaman hayat kurtarabilir. İşe ne kadar önem verdiğinizi ve ciddiyetini ne kadar koruduğunuzun ilk adımını, doğru bir kıyafet tercih ederek atabilirsiniz. Koyu tonlar sizlere bu konuda yardımcı olurken, kadınlarda doğru bir etek seçimi, üzerinde güzel bir ceket iş görecektir. Elbette ki kadınlar için ceket mülakatlar için şart değil. Doğru bir etek ve düzgün bir gömlek, iyi bir izlenim bırakmak için yeterli olacaktır. Tabi ki rahatsız etmeyen güzel bir topuklu ayakkabı, resmiyetinizi ön plana çıkarabilir. Dikkat etmek gerekir ki, rahatsız edici dekoltelerden ve parfümlerden uzak durmak önemlidir.

Kıyafet seçimi önemli bir adım

Yine erkekler için de resmi kıyafetler her zaman daha ciddi bir görüşme için ilk adımdır. Üzerinize iyi oturmuş bir gömlek, düzgün bir kumaş pantolon ve iyi uyumlu olan bir ayakkabı, sizlerin olmazsa olmazları arasındadır. Tabi ki beraberinde yine mülakat için uyumlu, detaysız ve desensiz, dikkat çekmeyecek bir kravat, doğru seçim olacaktır. Her ne kadar ceket daha iyi bir kombin için destek olsa da %100 ceket giymeniz gerekiyor dememiz doğru olmayacaktır. Sonuç olarak sadece ceketten olumlu sonuç almayacaksınız. Fakat, ceket giymeniz, daha düzenli ve tertipli durmanızı sağlayacaktır.

Ceket giydiğinizde dikkat

                Odaya ilk girdiğiniz de dikkat etmeniz gereken bir husus, ceket düğmesinin kapalı olmasıdır. Buna özen göstererek giriş yaptığınızda, oturma esnasında ceketinizin alt düğmesini açarak, ceketin toplanmasını engelleyebilirsiniz. Bu da sizlere olumlu bir izlenim bırakacaktır.

İyi seçilmiş bir takım elbisenin yanı sıra, siyah bir deri evrak çantası ile profesyonelliğinizi gösterebilir. Kıyafet kesimleri de yine bu konuda önemli olurken, konuşmalarınızda jest ve mimiklerinize dikkat etmeniz, rakipleriniz arasında sizi bir adım daha öne taşıyabilecektir. Genel olarak bilgiler bu şekilde olurken, dikkat edilmesi gereken diğer hususlar için web adresimizden bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir