Mülakat Soruları: 5 Yıl Sonra Kendini Nerede Görüyorsun

0

Mülakat Soruları: 5 Yıl Sonra Kendini Nerede Görüyorsun

Kurumsal bir işletmede çalışarak hedeflediğiniz kariyer basamaklarını çıkarak zirveye ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun için ilk başlangıç aşamasını başarılı bir şekilde geçirmeniz gerekiyor. Bu da mülakat aşaması olarak ön plana çıkıyor. Mülakata aşamasında size sorulan sorulara doğru ve eksiksiz bir şekilde cevap vermeniz yararınıza olacaktır. Mülakat aşamasında en çok sorulan sorulardan bir tanesi 5 yıl sonra kendini nerede görüyorsun. Bu soru sizin gelecek planınızın ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır. İşletme uzun süreli çalışma sürdürebileceği kişileri tercih etmek isteyecektir. Bundan dolayı da bu soru ile sizi muhatap edecektir.

Hangi Tarz Cevaplar İşvereni Mutlu Eder

Bu sorunun cevabı olarak işvereni mutlu etmek ve onu şaşırtmak isterseniz 5 yıl sonra yeteneklerini daha iyi kullanarak firmasına daha iyi hizmet veren biri olarak yer almak istiyorum cevabı etkili olacaktır. Çalıştığım kurumun başarısı için kendimi 5 yıl sonra lider konumda görerek işletmemi de geleceğe daha iyi hazırlamış olarak görüyorum gibi cevaplarda işverenin beğenisini kazanacaktır. İşveren odaklı cevap verebileceğiniz gibi kendinizi görmek istediğiniz yere ait cevaplarda verebilirsiniz.

Çalıştığım departmanda yetenek ve tecrübelerim ile kendimi müdür olarak görüyorum gibi gerçekçi cevaplarda sizin istekliliğinizin ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır. Bu sorunun cevabı olarak samimi bir lisan kullanarak hayal ettiğiniz düşünceleri de paylaşabilirsiniz.

Mülakat Soruları: 5 Yıl Sonra Kendini Nerede Görüyorsun

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir