Mükemmel Bir CV Hazırlamak İçin Bunlara Dikkat Edin!

0

Mükemmel Bir CV Hazırlamak İçin Bunlara Dikkat Edin!Mükemmel Bir CV Hazırlamak İçin Bunlara Dikkat Edin!

Öncelikle işverenin karşısında diğer adaylardan bir adım öne geçmek ve iş sahibi olmak istiyorsanız kılık kıyafetin yanı sıra başarılı bir CV büyük bir etken teşkil etmektedir. CV yazarken işe odaklanmalısınız. CV sizin çok zeki veya çok şirin olmanızı sağlayan bir yazı metni değildir.

  • İşveren şaşalı cümlelerden veya zekice cümlelerden oluşan metinlerinizden çok sizin yaptığınız başarı ve hayat özetinize bakmaktadır. Aksi yönde yazılan yazılar genelde eksi puan olarak size geri dönmekte ve sizi bir adım geriye itebilmektedir.
  • CV de yazılacak ön mektup kesinlikle 1 sayfayı aşmamalıdır.
  • Sıkıcı okumaktan insanı bezdiren CV ler genelde beklenilenin aksine hüsran verebilmektedir. Bu sebeple net ve yeterli cümleler ile sade ve akıcı bir CV sizi başarılı kılacak ve işe 1 adım yaklaştıracaktır.
  • CV yazımında özellikle noktalama ve imla kurallarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu sizin kendinize ve yapacağınız işe verdiğiniz değeri göstermektedir.
  • Genellikle işveren bu konuya özellikle dikkat ederek eleyici unsur olarak kullanmaktadır. Genel olarak kesin ifadeler yer vermek ile birlikte düşündürücü ve ihtimale yer vermeyen cümleler sizin için daha doğru olacaktır. Bu anlamda sayıların önemi de küçümsenmemelidir.

Örneğin ’’fabrika üretimine önemli ölçüde katkı sağladım’’ cümlesi yerine ‘’fabrika üretimine  % 40 katkı sağladım’’ cümlesi işveren için daha etkileyici bir ifade olacaktır. Bunların yanında düzenli ve özenle hazırlanan CV’lerin her zaman daha başarılı olduğu çeşitli araştırmalar sonucu kanıtlanmaktadır.

Mükemmel Bir CV Hazırlamak İçin Bunlara Dikkat Edin!

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorumu Siz Yapın!

  Subscribe  
Bildir