Mühendisler İçin En İyi CV Şablonları

0

Mühendisler İçin En İyi CV Şablonları

Mühendisler İçin En İyi CV Şablonları,örnek mühendis cv,en iyi mühendis cv, etkileyici mühendis cv, boş mühendis cv

Ülkemizde mühendislik fakültesini kazanmak kolay değildir. Üniversite sınavına hazırlanma sürecinde disiplinli bir çalışma ister. Mühendislik fakültesini kazanan öğrenciler zor bir eğitim aşamalarından geçmektedirler. Teorik derslerin yanında uygulamalı dersler de oldukça zorlamaktadır. Fakülteden mezun olduktan sonra işe girebilmeleri için ilk zorlu aşamaları da özgeçmiş hazırlamaktır.

Mühendisler İçin Cv Örnekleri Hakkında Genel Bilgiler

Mühendisler tarafından hazırlanan bir özgeçmiş ne kadar orijinal ve düzenli ise, işveren üzerinde o derecede iyi izlenim bırakacaktır. Mühendisler kamu kurumundan özel sektöre, inşaat sahalarından ofis işlerine, inşadan pazarlamaya kadar geniş bir iş sahasına sahiptirler. Bu nedenle hazırlanacak cvde tecrübelerin tek tek anlatılması, hiçbir ayrıntını gözden kaçırılmaması gerekmektedir.

Mühendisler için genellikle minimalist cv örnekleri tercih edilmektedir. Bu tasarımın popüler olmasının sebebi sade olmasındandır. Mühendisler için gösterişli, renkli, grafiklerle dolu cv örnekleri çok uygun görülmemektedir. Tek sayfadan oluşması, sayfanın etkili bir şekilde kullanılması, bilgilerin net bir şekilde belirtilmesi gerekmektedir.

Mühendisler İçin Hazırlanan Cv Neleri İçermelidir?

Mühendisler kendileri için hazırladıkları cvlerde kimlik bilgilerini, mail adreslerini, posta adreslerini, telefon numaralarını, eğitim aşamalarını, çalışma geçmişlerini, hangi uzmanlık alanında tecrübeli olduklarını, mühendislik mesleğini içeren programlardan hangilerine hakim olduklarını, varsa sertifikalarını ve referanslarını yazmalıdırlar.

Mühendisler İçin Hazırlanan Cvde Giriş Yazısı Nasıl Olmalıdır?

Mühendislere özel bir özgeçmiş ilkesi yoktur. Mühendisler özgeçmişin üst kısmına adlarını, soyadlarını normalde büyük puntolarla yazmalıdır. İsminin sağ tarafına iletişim adreslerini eklemeleri gerekmektedir. İletişim adresinin puntosu ismin puntosundan küçük olmalıdır.

Mühendisler İçin Hazırlanan CV’de Alt Kısım Nasıl Olmalıdır?

Mühendislerde alt kısmı iki ya da üçe bölerek eğitim bilgilerini, bilinen mesleki programları, çalışılan kurum ya da kuruluşları belirtirler. Yabancı dil bilgisi, pazarlama eğitimi, insan kaynakları tecrübesi gibi doğrudan meslekle ilgili olmayan kazanımlarını da ayrı bir bölüm açarak belirtebilirler. Tüm bilgiler sade, gereksiz kelime kullanmadan yazılmalıdır.

Mühendisler İçin Hazırlanan CV’de Eğitim Nasıl Yazılmalıdır?

Belli bir kural zorunluğu olmasa da, sayfanın en sol kısmına yazılması uygun görülmektedir. Mühendis burada lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini hangi üniversiteden aldığını sonuna mezuniyet tarihini de ekleyerek yazmalıdır. Okullarda eğitim içeriği ile ilgili bilgi vermesine gerek yoktur. Ancak okuldaki eğitimde meslek ile ilgili çok özel bir uygulama öğrenilmiş ise belirtilmesinde fayda vardır.

Mühendisler İçin Hazırlanan CV’de İş Deneyimi Nasıl Yazılmalıdır?

Genellikle sayfanın sol kısmında alt alta sıralanarak yazılırlar. Burada tarihi sıralama gözetilir. İlgili kurumda hangi yıllar arasında çalışıldığı belirtilir. İşten ayrılma sebepleri belirtilmez. Söz konusu işyerinde özel bir pozisyonda çalışılmış ise bunun eklenmesinde mahsur yoktur. Staj görülen yerler de burada cvye eklenir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir