Muhasebeciler nasıl CV hazırlamalı?

0

Muhasebeciler nasıl CV hazırlamalı?

Muhasebeciler nasıl Özgeçmiş hazırlamalı?

Muhasebeciler işletme, iktisat gibi bölümlerden mezun olmuş kişilerin ya da meslek lisesinden mezun olmuş kişilerin çalıştığı bir meslek grubudur. Her iş yerinin bir muhasebesi vardır ve her iş yeri bir muhasebeciyle çalışmak zorundadır.

Tabi her ne kadar her iş yerinin muhasebeci ihtiyacı olsa da muhasebe mezunu olan insanlarda o kadar çoktur. O yüzden sizi öne çıkartacak bir belge lazım ki bu da sizin CV’niz oluyor.

CV‘niz her zaman dediğimiz gibi sizin reklamınız. Onu en özenli şekilde hazırlamalı ve sunmalısınız.

Peki, muhasebeciler nasıl CV hazırlamalı?

Muhasebeci özgeçmişleri

Muhasebe işleri eskiden kalem kağıt ve hesap makinesi ileymiş. Artık bunların hiçbiri yok. Hemen her şey muhasebe programları ve internet üzerinden hallediliyor. Ayrıca kendinize sadece hesap kitap işleri yapan biri olarak değil, o firmanın bir danışmanı gözü ile de bakmalı ve tüm gelişmeleri yakından takip etmelisiniz ki firma size herhangi bir soru sorduğunda cevapsız kalmayasınız.

Ülkemizde yasaların da sık sık değiştiğini hatırlatırsak eğer bu konuda iki kat dikkatli olmanız gerek.

Bir muhasebeci olarak özgeçmişinize, kişisel bilgilerinizi ve eğitim bilgileriniz yazdıktan sonra var ise iş tecrübelerinizi yok ise staj bilgilerinizi ekleyerek devam etmelisiniz.

Hemen peşinden mutlaka bildiğiniz bilgisayar programlarını ve bunları kullanmakta ne kadar deneyimli olduğunu belirtmelisiniz.

Son kısma da bir muhasebecinin bir firma için ne kadar önemli olduğunu ve sizin de firmalara ne kadar değer verdiğinizin belirterek bitirebilirsiniz.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir