Muhasebe Yetkilisi Sertifikası Nedir

0

Muhasebe Yetkilisi Sertifikası Nedir?

Muhasebe sertifikası bilgisayar destekli olarak muhasebe kursuna gidilerek alınır. Almaya hak kazananlar farklı sektörde iş başvurusu yaparak öncelik tanınmaktadır. Muhasebeci mali müşavir ve finans alanında iş imkanı sunulmaktadır.

Muhasebe Sertifikası Nasıl Alınır?

İlk olarak bilgisayar kullanabilmek çok önemlidirGenel muhasebe ile ilgili bilgi sahibi olunması gerekirSonrasında ise uzman kişilerden genel muhasebe ve uygulamalı bilgisayar destekli muhasebe kursu ile eğitim alınarak sertifika almaya hak kazanılır.

Şartları Nasıl Alınır?

Muhasebe yetkilisi olmanın bazı şartları vardırEn az 4 yıl kamu idare muhasebe hizmetinde çalışması olumsuz sicili olmaması en az lise mezunu olması gibi önemli şartları vardır.

Muhasebe Yetkili Sertifika İçin Gerekli Şartlar

4 yıl çalışması durumunda adaylar için yaş sınırı aranmazSınava girerek sertifikayı almaya hak kazanmış olmaktadırBu sertifika için sadece sınava giriş ücreti alınmaktadırAranılan şartlar başvuru yapan kişide bulunması yeterli olmaktadırSınav sonrasında en kısa sürede sertifikayı almaktadır.

Muhasebe Yetkili Sertifikasını Almak Ücretli Midir?

 Muhasebe yetkili sertifikasının alınması sosyal güvenlik kurumlarında veya diğer kamu hizmetlerinde işe alınmaktadırÖnemli olan sınav için başvuru yapmak ve aranılan şartların bulunması ayrıca sınavda başarılı olmak gerekirMuhasebe görevi gelirlerin giderlerin tahsis edilmesi hak sahiplerine ödenmesi ve tüm mali işlerin kayıtlarının yapılması gibi bu işlemlerin her türlüsünü yöneten kişilere muhasebe yetkilisi denilmektedirGörevi tam olarak yapmak ve sorumluluk gerektiren önemli bir vazifedir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir