Muhabir maaşları

0

Muhabir maaşlarıMuhabir Ne Kadar Kazanır?

Muhabir üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinden birisi olan gazetecilik bölümünden mezun kişilerdir.Toplumda meydana gelen siyasi, ekonomik, spor, sanat ve benzeri tüm aktiviteler ve olaylar hakkında halkı bilgilendirmek,araştırma yapmak onların görevidir. Bunları yaparken gerekse röportaj yapar gerekse haberin bulunduğu alana gidip bilgi toplar.Bir muhabirde olması gereken en önemli özellik objektif oluşu ve olayları yazıya dökebilme yeteneğidir. Bu yüzden muhabirlerin sadece dışarıda değil büro ortamında da çalışabilmesi ve yoğun strese dayanıklı kişiler olabilmesi beklenir.Muhabirler,gazetelerde çalışırlar yani haber ajanslarına bağlıdır.Peki muhabir maaşları ne kadardır?

Muhabir maaşları ne kadar?

Muhabirlere müjdeli haber! 2015 yılında yapılan yeni düzenlemeyle Türkiye Gazeteciler Sendikasının (TGS) yaptığı açıklamayla muhabir maaşlarına yüzde 10 zam yapıldı.Ancak bu şimdilik sadece anadolu ajansı (AA) çalışanları için geçerli.

Geçtiğimiz Temmuz ayına kadar bir muhabir maaşı yaklaşık olarak 1100-1300 tl arası değişiyor.Bu net maaşa ek olarak yol harcırahı alabiliyorlar yaptıkları göreve göre.Yapılan yeni düzenlemeyle Temmuz ayından itibaren muhabirlerin aylık olarak 1300-1500 tl arası maaş alması bekleniyor.Bu net olarak hesaplanmış maaşlara  aldıkları ek ödemeler dahil değildir.

Muhabir CV Örneği

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorumu Siz Yapın!

  Subscribe  
Bildir