Müdür Yardımcılığı Mülakat

0

Müdür Yardımcılığı Mülakat Soruları

Daha öncesinden farklı bir sistem ile alınan MEB bünyesinde hizmet verecek müdür yardımcıları, artık yeni sistem de mülakat ile kabul edilecektir. Elbette ki her okulda görev alacak olan müdür yardımcılarının, bulunacağı okula uygun yeterliliklere sahip olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra, katılacağı olan mülakatta ise genel kültür, analitik düşünce, mevzuat, Atatürk ilke ve inkılapları hakkında sorulara tabi tutulacaktır. Sözlü mülakat değerlendirilmesi yapılarak, atamaları bu şekilde gerçekleştirilecektir.

Müdür yardımcılığı mülakat Deneyimi

Mülakatta genel olarak belirlenmiş olan kategorilerden sorular, adaya yönlendirilecektir. Verdiği cevaplar esas alınarak, puanlandırma ile değerlendirilerek, her adaya aynı yöntem uygulanacaktır. Bunların arasında genel olarak şu maddeler yer alıyor.

  • Liyakat düzeyi ve temsil kabiliyeti
  • İletişim becerileri
  • İkna kabiliyeti
  • Özgüven değerlendirmesi
  • Muhakeme gücü
  • Kavrayış düzeyi
  • Analitik düşünme kabiliyeti
  • Mevzuat hakkında genel sorular

Müdür yardımcılığı mülakatından geçmek için şartlar ya da kişide aranan özellikler

Yönetici kadrosunda görev alacak olan müdür yardımcıları, görev alacağı uygun okula göre branşı ön plana çıkmaktadır. Örnek olarak, meslek liselerinde görev alacak olan mdr. Yardımcıları için; atölye ya da laboratuvar öğretmeni olması şart koşulmaktadır. Bunun yanı sıra, fen lisesinde müdür yardımcısı olarak görev alacaksa, matematik, biyoloji, kimya ve fizik gibi sayısal bölüm öğretmeni olarak görev yapıyor olması önemlidir.

Elbette ki sicil soruşturması yapıldığında da, son 4 yıl ele alınacak olup, her hangi bir soruşturma geçirmemiş olma şartı aranmaktadır.

Son başvuru tarihi ele alınacak şekilde, bakanlıklarda öğretmen olarak görev alıyor olması, kabul edilmelerinde ki ilk şartlar arasında yer alıyor.

Tüm Mülakat Teknikleri – Detaylı Anlatımlarıyla Beraber!

Müdür yardımcılığı mülakatında neler sorulur?

Mülakatta sorulacak sorular ise, yukarıda ki kategoriler ele alınarak hazırlanacaktır. İletişim becerilerinizi değerlendirme adına genel sorular yer aldığı gibi, yine Atatürk hakkında ve mevzuat hakkında pek çok farklı soru sizlere iletilecekler arasında.

Tüm Mülakat Soruları – Mesleklere Göre Özel Hazırlanmış!

 

 

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir