Müdür Yardımcılığı Mülakat Soruları

0

Müdür Yardımcılığı Mülakatı

Yapılan açıklamalarda, müdür yardımcılığı için de artık mülakat getirilmiş olurken, her yıl belirlenmiş tarihler aralığında yapılacak mülakatlarda, adaylarda aranan özellikler ve yeterliliklere göre seçimler yapılacaktır. Bu içerik kapsamında, mülakat nasıl olur, müdür yardımcılığı mülakatından geçmek için aranan şartlar ve mülakat soruları hakkında bilgiler vermek gerekirse, genel olarak şunlardan bahsedilebilir.

Müdür yardımcılığı mülakatı nasıl olur?

Mülakat, sözlü sınav nasıl olur sorularında ise, puan değerlendirmeleri esas alınmaktadır. % 10 olarak, analitik düşünme kabiliyeti ve analiz yetenekleri ele alınacaktır. Sonrasında ise likayat düzeyi ve temsil kabiliyeti şeklinde devam edecektir. Yine muhakeme gücü ve kavrayış düzeyi de sözlü sınav için geçerlidir. İletişim becerileri, ikna kabiliyeti ve özgüven mülakat ele alındığında karşımıza çıkacak bilgiler arasında. Yine genel kültür ve Atatürk ilke ve inkılap tarihi hakkında sorular ile mülakat tamamlanacaktır.

Müdür yardımcılığı mülakatından geçmek için şartlar ya da kişide aranan özellikler

 Genel olarak, yönetici olarak görev yapacak olan kişilerde aranan kriterler aynı olsa da, müdür yardımcılığı için birkaç şarta göz atmakta fayda var.

Merak ettikleriniz:

Aday kişide aranan bazı özellikler şu şekilde olacaktır:

  • Son başvuru tarihinde, bakanlıklarda öğretmen olarak görev almış olmak
  • 4 yıl içerisinde her hangi bir sicil kaydı ve soruşturması olmaması
  • Eğer ki fen lisesinde görev alacaksa, bölüm şartı aranmaktadır. Fizik, kimya ya da biyoloji öğretmenlerinin yanı sıra matematik öğretmenleri de mülakatta şartı taşıyor olacaktır.
  • Meslek liselerinde görev alacakların ise, atölye ya da laboratuvar öğretmeni olma şartları aranmaktadır.
  • Sosyal bilimler için ise; coğrafya, psikoloji, yabancı dl ya da Türk dili ve edebiyatı öğretmeni olması gerekmektedir.

Müdür yardımcılığı mülakatında neler sorulur?

İlk başlık altında, sözlü mülakat dağılımları hakkında bilgiler verilmiştir. Sorulacak sorular, bu konular ele alınarak gerçekleştirilir. Ek olarak, mevzuattan bazı sorular yer alacaktır.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir