MSÜ Sözlü Mülakat Soruları

0

MSÜ Sözlü Mülakat Soruları

Msü Ne İş Yapar?

TSK nın ülke güvenliğini sağlamak adına yetiştirdiği subay ve astsubaylardır. MSÜ TSK’nın askeri ihtiyacını karşılamak amacı ile her yıl bünyesine öğrenci alımı yapar. Bünyesine hemen her yıl kara kuvvetleri komutanlığına, deniz kuvvetleri komutanlığına, özel kuvvetler komutanlığına bir çok personel alımı gerçekleştirir. Alınan personeller alanında belirli eğitim ve tatbikatlarla savaş ve çatışmalara hazır hale getirilir. Deniz kuvvetleri komutanlığı, hava kuvvetleri komutanlığı ve kara kuvvetleri komutanlığı kendi alanlarına göre eğitimlere ayrılır. Savaş halinde bu personeller eğitim donanımları sayesinde her duruma hazırlıklıdır.

Msü Olmak İçin Ne Okumak Gerekir?

Msü olmak için harp okulları meslek yüksek okulunda okumak gerekir. Yine yüksek lisans ve lisans okuyan kimselerde gerekli şartları taşıdıkları sürece msü’ye giriş hakkı kazanabilirler.

Msü Mülakat Aşamaları Nelerdir?

Msü mülakat aşamaları her branşa göre değişiklik gösterecektir. Mülakat sözlü olarak yapılır ve yine fiziki mülakatta yapılarak işe alım süreci tamamlanmış olur.

Msü İşe Alım Süreci

Msü işe alım süreci ilgili okulları okumakla başlar, ardından yazılı ve sözlü sınavlar ve yine mülakat ile devam eder.

Msü Mülakatta Sorulan Sorular

Msü mülakatta sorulan sorular, branşlara göre değişiklik gösterir, askerlik mesleğine sahip olmak isteyen kimseler, branşları doğrultusunda sözlü ve yazılı mülakatlara tabi tutulurlar. Burada adayların branşlarına göre doğru mülakata çalışarak işe başvurmaları son derece önemlidir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir