Minimalist Cv Örnekleri

0

Minimalist Cv Örnekleri

Minimalist Cv Örnekleri,minimalist cv,minimalist boş cv,örnek minimalist cv

Belli bir yere işe alınmak için müracaat edecek olayın adayın kendisini tanıtmak için yazması zorunlu olan, içerisinde iş tecrübelerini, eğitim seviyesini, varsa özel yeteneklerini ve iletişim vasıtalarını belirttiği yazılı belgeye cv denmektedir. Özgeçmişin özetlenmesi anlamına gelen bu belge işverenler açısından önemlidir ve işveren nezdinde olumlu ilk izlenimin oluşması için iyi hazırlanması gerekmektedir.

Minimalist Cv Hakkında Genel Bilgiler

Özgeçmişler kişinin kendini tanıtma becerisini gösterdiğinden zamanla çeşitli cv hazırlama teknikleri oluşmuştur. Bunlardan bir tanesi de minimalist cv örnekleridir. Daha çok sade bir anlatıma sahip olan ve tek sayfadan oluşan minimalist örneklerde kişi hakkındaki bilgiler kafa karışıklığına sebep olmayacak şekilde sıralanır. Cv şablonunda grafiklerden, resimlerden yararlanılmaz. Sayfanın ekonomik kullanılması esasına dayanır. Genellikle isim büyük puntolarla sayfanın başına yazılması ve onun altında kalan kısmın ikiye ayrılması esasına dayanır. Minimalist cv örneklerinin ana özelliği göz yormadan istenilen bilgilerin kısaca verilmesidir. Genellikle avukatlar, mühendisler ve mimarlar tarafından tercih edilmektedir.

Minimalist CV Neleri İçermelidir?

Minimalist cv; her özgeçmişte olduğu gibi öncelikle kişinin ismini, genel profilini, iletişim adresini, akademik kariyerini içerir. Mezun olunan ve varsa halen okumakta olan eğitim kurumları yazılır. Bunun yanında daha önceden çalışılan kurumlar yılları ile birlikte belirtilir. İşte başarılı olacağına dair referansı var ise bu referansın da bilgileri eklenir. Son olarak kişinin başvurulacak işte kendisine katkı sağlayacak yabancı dil gibi özel bilgi ve becerileri de cv de yer alır.

Minimalist CV’de Giriş Yazısı Nasıl Olmalıdır?

Minimalist cv örneklerinde kişinin ismi ile iletişim adresi sayfanın en üstünde kalın ve büyük puntolarla yazılır. Böylelikle tek sayfadan oluşan cvde kişinin ismi belirgin bir şekilde önde duracaktır. Ayrıca profesyonel bir hava oluşturacaktır. İsmin yazılmasından sonra ismin sağ tarafına daha küçük puntolarla iletişim adres ve numaraları yazılır. Sayfanın bunların altında kalan kısmı ortadan çizgiyle ikiye ayrılarak hem güzel bir görünüm oluşturulur hem de yerden kazanç sağlanır. Bunların altındaki bölüm ikiye ayrılarak hem güzel

Minimalist Cv’de Eğitim Bölümü Nasıl Yazılmalıdır?

Eğitim bölümü sayfanın alttaki ikiye ayrılan bölümlerinden sağ tarafa yazılır. Eğitim belirtilirken hangi okul ve kurslardan mezun olunduğu mezuniyet tarihleri ile birlikte alt alta sıralanır. Bunları dışında eğitim kısmına bir şey eklenmez.

Minimalist Cv’de İş Deneyimi Nasıl Yazılmalıdır?

İş hayatında başvuru zamanına kadar hangi firmalarda hangi tarihler arasında çalışıldığı kronolojik olarak alt alta yazılır. Bunun dışında çalışılan işler ile iş şartları veya ayrılma sebebi gibi herhangi bir bilgi verilmez.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir