Mimarlar nasıl CV hazırlamalı?

0

Mimarlar nasıl CV hazırlamalı?

Mimarlar nasıl Özgeçmiş hazırlamalı?

Mimarlar, üniversitelerin 4 yıllık mimarlık fakültesinden mezun olan kişilerdir. Oldukça kolay iş bulanları da vardır, bu konuda fazlasıyla zorlanan da. Mimarlar da her meslek grubunda olduğu gibi kendini tanıtmak iş başvurusu yapmak için bir CV’ye ihtiyaç duyarlar.

Mimar portfolyosu ise aslında mimarın özgeçmişidir. Sadece onların profesyonel kariyerini ifade etmek için kullanılır. Sadece mimar değil, iç mimarlar, grafikerler, ressamlar, fotoğrafçılar da “portfolyo” kelimesini kullanırlar.

Peki, bakalım mimarlar nasıl CV hazırlamalıymış? Ya da daha doğru tabirle mimar portfolyosu nasıl hazırlanır?

Mimar CV Hazırlama

Mimarlıkta aslında portfolyonun içeriğinden çok tasarımı daha önemlidir. Onları ise şu şekilde katabilirsiniz;

  1. Web sitesi kurarak; artık teknoloji çağında yaşıyoruz, ucuz bir yazılım firmasıyla anlaşıp kendi adınıza kurduğunuz web site üzerinden tanıtımınızı ve yaptığınız işleri sunabilirsiniz.
  2. POSTEROUS Portfolyonuzu hazırlamanız ve görsel bazda harika temalarla sunmanız için biçilmiş bir kaftan gibi.
  3. TUMBLR üzerinden hazır şablonları kullanabilirsiniz. Üstelik Türkçe olarak hizmette veriyor. makul ücretlerle bir yıllık portfolyonuzu hazırlayıp sunabilirsiniz.
  4. Video yolu ile de portfolyo hazırlanabilir. Tabi bu diğerlerine göre biraz daha emek isteyen bir iş çünkü kullanacağınız müzikte, sunacağınız projelere kadar ekstra bir çaba ister.

Mimarlar CV’lerini hazırlarken bu yazılardan faydalanabilirler!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir