Milliyet gazetesi muhabir maaşı 2016

2

muhabirMilliyet gazetesi muhabir maaşları

Muhabirlere müjde! 2016 yılında yapılan yeni düzenlenmeyle Türkiye Gazeteciler Sendikasının (TGS) yaptığı açıklamaya göre muhabir maaşlarına yüzde 10 zam yapma kararı aldı. 1 Agustos’tan itibaren geçerli olucağını söylenen zamlı maaşlar için Temmuz ayında muhabir ve diğer işçilere belli miktar avans verileceğide söylenenler arasında. Gazete muhabiri çoğunlukla üniversitelerin gazetecilik bölümünden mezun olan kişilerdir.

Günlük olayların ekonomi, spor, magazin, politika haberlerini hazırlarlar. Gerektiği şekilde röportaj yaparlar. Yazının hazırlanması süresi nce büroda geri kalan kısımda haberi yapmak istediği yerde bulunurlar. Bu yüzden muhabirlerin yaratıcı olması, aynı zamanda strese ve yoğun çalışma koşullarına karşı dayanıklı olması beklenir. Ayrıca bir muhabirin en önemli özelliği tarafsız olarak haberi aktarabilmesidir. Ve bu düşüncelerini yazı üzerinde doğru şekilde aktarabilen kişiler muhabirlik yapabilir. Şimdi bu kadar beklentisi olan bir meslekte çalışanların ne kadar maaş aldığını merak ediyorsunuzdur. Milliyet gazetesinde bir muhabir ne kadar maaş alabilir inceleyelim.

Milliyet gazetesi muhabir maaşları ne kadar?

 2015 yılı maaş zamlarıyla birlikte maaşlarının brüt 125 ile 1450 tl arasında değişkenlik gösteriyor.Bunun dışında yoğun çalışma temposu mevcut.Ancak çalıştıkları bölgelere göre ek ödenek alınan durumlarda söz konusu.Maaşları yüzde 10 zam ile  900 ile 1000 tl arasında değişen muhabirler aylık ortalama 1.188 tl maaş alıyorlar.

Bu maaşların üzerine ek ödemelerin yapıldığını ilave etmek istiyoruz. Ancak yine de muhabir maaşları bağlı oldukları ajanslara göre değişmektedir.

Diğer Maaşları Hemen Öğrenin!

Paylaş

2
Kimler Neler Demiş?

2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
sezer

>> u yüzden muhabirlerin yaratıcı olması, aynı zamanda strese ve yoğun çalışma koşullarına karşı dayanıklı olması beklenir.

Ne icin? 1.200 TL maas icin. Vay muhabir arkadaslarin haline.

Şaşırtıcı buldum açıkcası. Şuan fabrikada vasıfsız işçiler bile 1300 liradan başlıyorken, ne demek muhabir maaşı 1200 tl ? Bence bu imkansız, tahminime göre, 1800 den aşağıya çalışan muhabir yoktur.