Milletvekili Danışman Maaşları

0

Milletvekili Danışman Maaşları

TBMM’de kamuya bağlı çok sayıda memur görev yapmaktadır. Bu memurların tamamı sınav ile bu göreve getirilmiştir. Birde sınava tabii olmadan açıktan ya da sözleşmeli şekilde çalıştırılan personeller vardır. Milletvekili Danışmanları da bu kategoriye dahil olmaktadır. Her milletvekilinin 1 danışman, 1 ikinci danışman ve 1 ilave personel zorunluluğu bulunmaktadır.

Milletvekili Danışmanı Ne İş Yapar?

En büyük görevlerinin başında iş takibi gelmektedir. Vekilin görüşmelerini düzenler ve zamanlar. Vekil ile görüşmek isteyen kişilerin de ilk görüşme sağladığı kişidir. Kısacası vekilin tüm işlerinde sorumlu olan son derece ciddi bir iştir.

Milletvekili Danışmanı Görevleri nelerdir?

Asli görevleri arasında vekilin iş yükünü hafifletmek toplantılarını düzenlemek, ziyaretlerini düzenlemek vardır. Yapacağı tüm görüşmelerin listesini tutar bir nevi vekilin eli ayağı olarak da adlandırılmaktadır.

 Milletvekili Danışmanı Nerelerde Çalışabilir?

Her vekilin bir tane danışmanı olmak zorundadır. Seçimlerin ardından göreve başladıkları gibi seçim sürecinde de vekilin yanında bulunurlar ve en yoğun oldukları dönemlerde seçim dönemleridir. Danışmanlar TBMM özelinde vekilin görev yaptığı şehirlerde de bulunabilirler.vekil ne derece yoğun ise danışmanı da o derece yoğun bir iş takvimi ile karşı karşıyadır.

Milletvekili Danışmanı Ne Kadar Maaş Alır?

Danışman maaşları 2018 yılının ilk yarısı için 5.927 TL’dir. Bu rakam birinci danışmanın maaşıdır. Vekil isterse ikinci ve üçüncü danışmanı da tutabilir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir