Microsoft Mülakat Soruları

0

Microsoft Ne İş YaparMicrosoft Ne İş Yapar?

ABD merkezli olan Windows, Xbox, Microsoft Office gibi ürünler geliştiren yazılım ve bilişim işleriyle uğraşan bir şirkettir. Microsoft Bill Gates ve Paul Allen tarafından 1975 yılında kurulmuştur. Daha sonraları Bill Gates ve Paul Allen Microsoft’un gelişimine katkıda bulunarak günümüze kadar bu işi getirmiştir. Microsoft günümüzde dünyanın sayılı şirketleri arasında yer alır.

Microsoft’lu Olmak İçin Ne Okumak Gerekir?

Microsoft’lu olabilmeniz için öncelikle üniversitelerin yazılım geliştirmeyle alakalı bir bölümünden mezun olmanız gerekiyor. Master yapmanızda sizin için artı bir avantaj olacaktır. ABD Çalışma vizesini (h-1b) size verebilmesi için üniversite melunluğu şartını getirmiştir.

Microsoft Mülakat Aşamaları Nelerdir?

Özgeçmişinizi gönderin sizi aramalarını bekleyin ve uygunsanız sonrasında görüşmeye davet edilirsiniz. Microsoft’a hem eğlenmeyi hem de çok çalışmayı seven bir yapınız olduğunu hissettirebilirseniz bu sizin için büyük bir başarı olacaktır çünkü Microsoft buna çok önem vermektedir. Kişinin kendi hayatındaki başarısında aranan diğer özelliklerden biridir. Kişide aranan diğer özellikler ise sonuç odaklı olması, iş birliği yapabilmesi, müşteri odaklı olması teknik yeteneklerin yanı sıra önemlilik arz etmektedir. Her ne kadar ayrıntılı bir özgeçmiş oluşturabildiyseniz bile bu işe uygunluğunuz Microsoft açısında büyük önem teşkil etmektedir.

Microsoft İşe Alım Süreci

Öncelikle İngilizce bir özgeçmiş hazırlayın firmaya gönderin. İnsan kaynaklarına ulaşan özgeçmişiniz değerlendirilir. Uygun görüldüğünüz taktirde telefonla aranacaksınız. Telefon görüşmesi de iyi geçerse insan kaynaklarıyla görüşmeye davet edilirsiniz. Görüşme olumlu geçtiği takdirde size bir teklif sunuluyor olumsuzsa yine size söyleniyor.

Microsoft Mülakatında Sorulan Sorular

  • Temel kodlama bilginiz ve yetenekleriniz
  • Yeteneklerinizi hangi yönlerde kullanabileceğiniz
  • Bildiğiniz diller
  • Bütün yetenekleriniz
  • Yaptığınız projelerin mimarisi

Diğer Firmaların Mülakat Sorularına Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir