Metro mülakat soruları

0

Metro mülakat soruları

Metro mülakat soruları

Metro firması bir çeşit alışveriş merkezidir. Ancak içerisinde yiyecek içecekten ev malzemelerine kadar her şeyi bulabileceğiniz ortak bir noktadır. Üstelik oldukça uygun fiyatlı olmasıyla dikkat çeker. Eskiden içerisinden sadece metro kartı bulunan alışveriş yapabilirken artık herkes girip rahatça alışverişini yapabilmektedir. Her türden ihtiyacınız içerisinde bulunduğu için içerisinde çalışan elemanlarda her sektörden olabiliyor. Yani kasasında da çalışabilirsiniz, ürün alım satımında da, reyon düzenlemesinde de, reklam kısmında da. Peki, metro firmasına iş başvurusu yaptınız ve mülakata çağırıldınız. Metro mülakatında ne sorarlar?

Metro mülakat soruları nelerdir?

Metro firmasında daha önce olumlu ya da olumsuz görüşme yapmış olan kişilerle konuştuk ve onların tecrübelerinden sizlere alıntı yaptık.

Öncelikle mülakata davet ediliyorsunuz. Birebir mülakata alınıyorsunuz hemen akabinde yetenek testi uygulanıyor. Daha sonrasında yabancı diliniz için ekstra bir mülakat yapılıyor. Tabi başvurduğunuz departman ile de alakalı yapacakları yabancı dil mülakatı. Mülakat bittikten sonra eğer olumlu iseniz teklif yapmak için bir kez daha çağılıyorsunuz. Burada mülakatlarda karşılaşabileceğiniz soru türleri ise şöyle;

Dışarıda gezmek için sence uygun musun?

Satışı nasıl artırabiliriz?

Neden tedarik zinciri?

Metroyu tanıyor musunuz?

Zayıf yönleriniz nelerdir?

Önceki işinden ayrılma nedenleri nelerdir?

Neden deneyiminiz yok?

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir