Meral Akşener Özgeçmiş

0

Meral Akşener Özgeçmiş

Meral AKŞENER Kimdir?

                Ülkemizde pek çok siyasetçi bulunurken, kadın siyasetçi olarak Meral AKŞENER’ de geçtiğimiz günlerde medyada bir hayli ismini duyurmuştur. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili ve eski içişleri bakanı olarak görev yaptığı bilinmektedir. Yine 1995-99 seçimlerinde de DYP millet vekili olarak meclise girmiştir.

Yukarıda ki bilgilerin yanı sıra 20 ve 21. Dönem milletvekili olarak DYP’ de ve 23, 24 ve 25. Dönem milletvekili olarak da MHP’ de görev almıştır. Sonrasında ise hakkında çıkarılan bazı kararlar dahilinde, MHP’ den ihraç edildiği gündeme düşen maddelerden olmuştur.

Meral AKŞENER Genel Bilgi

                Doğma büyüme olarak İzmit’ li olan Meral Akşener, 18 Temmuz 1956 tarihinde İzmit’ de dünyaya geldi. 1980 yılında ise Tuncer AKŞENER ile evlenmiş olup, aynı kişiden de bir çocuk sahibi olmuştur. Tahir Ömer ve Sıddıka hanımın çocukları olan Meral Akşener, Fatih Akşener isminde bir çocuk annesidir.

Meral AKŞENER Eğitim Bilgileri

Meral Akşener ‘’ İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi ‘’ mezunudur. Bu fakülte de tarih bölümünden mezun olmuş olurken, arkasından da Marmara Üniversitesinde eğitimine devam etmiştir. Bu üniversitede ise doktorasını yapmış olurken, ‘’ Sosyal Bilimler Enstitüsü ‘’ tercih etmiştir.

Meral AKŞENER Kariyeri

                İlk olarak siyasi kariyerine adım atmadan önce, Marmara Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesinde öğretim üyesi olarak görev almış olurken, yine Kocaeli Üniversitesinde bölüm başkanlığı da yaptığı bilinmektedir. Siyasi kariyerine adım atmadan önce İnkılap Tarihi Bölüm Başkanlığı yapmış olurken, siyasi kariyerinde de aşağıda verilen dönemlerde milletvekilliği yapmıştır.

Doğru Yol Partisi döneminde 20 ve 21. Dönem olarak milletvekili görevini üstlenmiştir. Yine MHP döneminde ise 23, 24 ve 25. Dönem milletvekili olarak görev almıştır. Fakat, 2015 yılında yapılan genel seçimlerde adaylık gösterilmemiş olurken, bazı gerekçeler dolayısı ile de ceza yaptırımları uygulanarak, tedbirli olunma dahilinde, disiplin kuruluna sevk edilmiş ve MHP’ den ihraç edilmiştir. İhraç tarihi ise 08.09.2016 olarak medya da yayınlanmıştır.

Meral AKŞENER Ödülleri

                Meral Akşener hakkında genel bilgiler yukarıda ki gibi olurken, herhangi bir ödül bilgisi bulunmamaktadır.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir