Mehmet Yavuz Yılmaz Kimdir?

0

Mehmet Yavuz Yılmaz Özgeçmiş

Mehmet Yavuz Yılmaz Ne İş yapar?

Eski Başbakan aynı zamanda da Mesut Yılmazın Oğlu olarak tanınan Mehmet Yavuz Yılmaz 2017 yılında hayatını kaybetmiştir. İstanbul üçüncü havalimanın hafriyat işin de ayrıca kardeşi Emir Hasan Yılmaz ile kurdukları CFS İstanbul A.Ş. şirketinde yönetici olarak çalışmaktaydı.

Mehmet Yavuz Yılmaz Görevleri

Tekstil, Kimya ve ulaştırma gibi özel şirketlerde yönetici olarak görev yapan Mehmet Yavuz Yılmaz, 1983 yılında kurulan Anavatan Partisi’nin Genel Başkan Yardımcılığı görevini de üstlenmiştir. Aynı zaman da babası Mesut Yılmaz da; Enformasyondan sorumlu Devlet Bakanlığına atanarak Hükümet Sözcülüğü, Turizm ve Kültür Bakanlığı görevlerinde de bulunmuştur. Millet Vekili seçilmiş, Dış İşleri Bakanlığına ataması 1987 yılında yapılmıştır. 1990 yılında da görevine istifa ederek son vermiştir.

Mehmet Yavuz Yılmaz Kaç Saat Çalışır?

Uzun yıllar iş hayatında yoğun tempo içerisinde çalışmış, yaşamının son iki yılında sara teşhisi konularak iş hayatına tempoyu azaltmak zorunda kalmıştır. Rahatsızlığının tepkileri yüzünden sık sık tedavi görmesi ile 2016 itibari ile tüm işleri idarisini kardeşi Emir Hasan Yılmaza devretmek zorunda kalmıştır.

Mehmet Yavuz Yılmaz Nerelerde Çalışır?

Bir dönem restoran işletmeciliği yapmıştır. Petrol, kimyasal madde, uluslararası ticaret, yurt dışı sağlık imkânlarına tercüman ve İcra Kurulu Üyeliği yapmıştır.

Bu Bölümde Çalışanlar İçin Aranan Özellikler

Pozitif değerlendirme ile iş hayatında gelişim sağlayabilmek hem mümkün hem de yenilikçi gelişen Pazar rekabeti oluşturacaktır.

Diğer Özgeçmişlere Buradan Ulaşabilirsiniz!

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir