Medikal Estetik Sertifikası

0

Medikal Estetik Sertifikası

Medikal Estetik Sertifikası Nedir?

Medikal estetik sertifikası, medikal estetik hekimi olmak için alınan belgedir. Medikal estetik hekimi ise, güzellik ve estetik için kişilere uygulanacak tıbbi müdahaleler ile ilgili Bakanlığın yetkilendirdiği kurum tarafından verilen eğitimi başarı ile tamamlayan hekimlerdir. Bu eğitimi tamamlayan hekimler, güzellik merkezlerinde görev yapabilecektir.

Medikal Estetik Sertifikası Nasıl Alınır?

Güzellik ve Estetik Amaçlı Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmelik ile güzellik ve estetik ile ilgili yasa boşlukları doldurulmuştur. Yönetmeliği göre güzellik kurumları güzellik salonları ve güzellik merkezleri olarak ikiye ayrıldı. Güzellik salonlarında, güzellik uzmanları görev yapabilirken, güzellik merkezlerinde medikal estetik hekimleri görev yapabilir.

Medikal estetik hekimi olmak içinde, Sağlık Bakanlığı’nın yetki verdiği özel kurumlar tarafından verilen eğitim sonucunda başarılı olan hekimler, ‘’Medikal Estetik Sertifikası’’ alarak güzellik merkezlerinde medikal estetik hekimi olarak hizmet verebilirler.

Medikal Estetik Sertifikasını Almak İçin Gerekli Şartlar

Medikal estetik sertifikasını almak için gerekli olan en önemli şart; tıbbi eğitimi tamamlamış olmaktır. Tıbbi eğitimini tamamlamış fakat her hangi bir dalda uzmanlaşmamış, pratisyen adı verilen doktorlar; bu eğitimi alarak medikal estetik hekimi olarak, estetik alanında uzmanlaşmış olurlar.

Medikal Estetik Sertifikasını Almak Ücretli Midir?

Medikal estetik sertifikasını, pratisyen hekimler alabiliyor ve Sağlık Bakanlığı’nın yetki verdiği özel kurumlar tarafından veriliyor. Eğitimler belli bir ücret karşılığında alınarak, başarılı olanlar sertifika sahibi olabilir.

 

Medikal Estetik Sertifikasını Kaç Günde Alınır?

Medikal estetik sertifikası için eğitim süresi 90 saattir.

Diğer Sertifikalara ve Detaylı Bilgilerine Buradan Ulabşabilirsiniz!

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir